Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Eesti infovahetuse aluse X-tee logid tehakse avalikkusele kättesaadavaks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
xtee | FOTO: RIA

Riigiasutuste, eraettevõtete ja kodanike vahel turvalist andmevahetust võimaldava X-tee logid tehakse tänavu avaandmetena kättesaadavaks.

«Avaandmetena tehakse kättesaadavaks X-tee kasutuse metaandmed, mitte koondandmed. See tähendab, et neist on näha, milline asutus kelle poole pöördus, millal, ja nii edasi,» ütles portaalile Geenius riigi infosüsteemi ameti (RIA) X-tee projektijuht Toomas Mölder.

Nende andmetega saab igaüks teadlastest ja ajakirjanikest kuni arendajateni leida X-tee kasutamise kohta kasulikku infot ja seda oma äranägemise järgi käiku lasta.

Muuhulgas saab avaandmete järgi seirata, millised asutused või erafirmad näiteks X-tee kaudu kõige rohkem päringuid teevad ja millised neile vastavad.

«Esimeses etapis tänavu juulis teeme andmed kättesaadavaks kitsamas ringis X-teed kasutavatele osapooltele. Kui nemad on need üle vaadanud, siis järgmisena lähevad need täiesti avalikuks,» selgitas Mölder.

Tagasi üles