K, 6.12.2023

Ratas kohtumisel välisinvestorile: kutsun teid kõiki katsetama uusi ideesid just siin Eestis

Siiri Liiva
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jüri Ratas.
Jüri Ratas. Foto: Mihkel Maripuu

Peaminister Jüri Ratas kohtus täna pärastlõunal Latitude 59 start-up konverentsil osalevate välisinvestoritega ning kutsus neid arendama mugavust ja efektiivsust suurendavat digitaalset ühiskonda.

Peaminister Ratase sõnul on Eestil oma väiksuse tõttu vajadus olla efektiivne. «Meie sõnum maailmale on, et digitaalne ühiskond ja e-valitsus toovad tehtud investeeringud kiiresti tagasi. Eesti on näide riigist, kus inimesed ja ettevõtted saavad elada pea täielikult digitaalset elu, mis tähendab lihtsat ja mugavat, aga samas ka kiiret ja tõhusat asjaajamist. Ametlikuks suhtlemiseks riigiasutustega ei pea tihtipeale koduseinte vahelt lahkumagi,» lausus Ratas.

Rääkides Eesti väärtustest tõi peaminister Ratas välja avatuse, läbipaistvuse, paindlikkuse ning tõhususe. «Eriti avatus on toonud Eestile reaalset kasu,» märkis ta. «Nii kaupade, teenuste, kapitali kui ka ideede vaba liikumine on kõik mänginud olulist rolli Eesti majandusarengus.»

Eesti on arendanud e-riiki peaaegu 20 aastat. E-valitsemise, e-panganduse ning teiste e-teenuste kasutusele võtmine on toonud kiire arengu IT-sektoris, ning loonud pinnase start-up ettevõtete kasvuks, mis pakuvad innovaatilisi tooteid ja teenuseid. 

«E-residentsus on üks meie hiljuti alustatud projektidest, mille kaudu saavad välismaalased, nii inimesed kui ka ettevõtted endale digitaalse identiteedi. See võimaldab ametlikku asjaajamist mistahes maailma punktis, sest antud digitaalne allkiri on sama jõuga, mis käsitsi kirjutatud,» sõnas peaminister.

World Economic Forum nimetas Eesti ettevõtluse hotspot'iks, kus 80 protsenti uutest ettevõtetest haaravad kinni ärikeskkonna võimalustest. Rääkides tulevikust ütles peaminister Ratas, et näeb Eestit rajaleidja riigina, mille tugevus on laialdased oskused, kogemused ning avatud mõtteviis. 

«Kutsun teid kõiki katsetama uusi ideesid just siin Eestis. Oleme edukamad, kui arendame tuleviku digitaalset ühiskonda koos,» lisas peaminister.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles