Maria Alajõel on uus amet

Maria Alajõe.

FOTO: Jaanus Lensment

Riigikogu kantselei juhi kohalt juulis lahkuv ja EASi Ermamaa skandaaliga mullu avalikkuse tähelepanu alla sattunud Maria Alajõel on uus amet – alates 14. augustist asub ta juhtima Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskust Mektory.

TTÜ rektori Jaak Aaviksoo sõnul annavad juhikogemused ja ettevõtlussidemed Alajõele  suurepärase võimaluse kujundada TTÜst innovatsioonivaldkonna kindel liider Eestis.

Maria Alajõe ise märkis, et TTÜ Mektory parim koht, kus Eestit edasi viivatele ideedele ja tegudele hoogu anda. «Ettevõtjate, teadlaste ja tudengite parimal viisil sidustamine on mulle uus oluline väljakutse,» ütles Alajõe.

Maria Alajõe on 2012. aastast riigikogu kantselei direktor, kuid ei osutunud märtsis sellele kohale tagasivalituks. Enne seda oli ta Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse liige, kus sattus mullu sügisel avalikkuse tähelepanu alla, kui EAS küsis presidendiametist lahkunud Toomas Hendrik Ilveselt Ärma talu haldavale firmale OÜ Ermamaa eraldatud toetusest tagasi vaid 10 protsenti ehk 19 039 eurot.

Varem juhtis Alajõe majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi siseturuosakonda ning oli mitme riigile kuuluva äriühingu nõukogu liige. Ta on kuulunud ka Euroopa Kemikaaliameti haldusnõukokku.

Alajõe lõpetas Tallinna Tehnikaülikooli majandusmagistrina 1996. aastal, tal on ka bakalaureuse- ja magistrikraadi õigusteaduses.

TTÜ Mektory eelmine direktor Tea Varrak on alates märtsi lõpust haridus- ja teadusministeeriumi kantsler.

Tagasi üles