Siim Sikkutist sai Ladina-Ameerika arengupanga nõunik

Siim Sikkut.

FOTO: Liis Treimann

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IKT-asekantsler Siim Sikkut võttis vastu pakkumise olla ühtlasi Ladina-Ameerika riikide arengu üheks suuremaks rahastajaks oleva Inter-American Development Banki (IADB) nõunike koja liige.

«Selliseid tasustamata nõuandvaid rolle täidame me tihti eri koosluste juures – Eesti kogemuse ja lahenduste levitamiseks,» ütles Siim Sikkut Postimehele.

Sikkuti sõnul on  annab IADB tehnilist abi ja tuge just riigivalitsemise edendamiseks Ladina-Ameerika piirkonna riikides.

«Seejuures on neil tegevusliiniks suunaks e-valitsemise arendamise toetamine, mille sihtide seadmiseks ja praktiliste tegevuste elluviimise nõustamiseks nad lõid nüüd uue väiksearvulise nõukoja – kuhu siis Eesti kui eduka e-riigi esindajana kutsuti mind,» selgitas Sikkut.

Sikkut saab konkreetsemalt kaasa rääkida IADB rahastusmeetmete ja tegevusfookuste kujunemises, mis võib avada hiljem võimalusi Eesti tehnoloogiaettevõtetele meie kogemuse ja lahenduste Ladina-Ameerika poole eksportimiseks.

«Sedalaadi uste avamine ja sektorile ärivõimaluste avardamine ongi minu kui IKT-asekantsleri portfelli üheks osaks,» lisas Sikkut.

Tagasi üles