Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Eesti soovib Euroopa Liidu eesistujana lõpetada geoblokeeringud

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kadri Simson | FOTO: Mailiis Ollino/

Eesti soovib eesistujana anda välja määruse, mis takistaks põhjendamatut geoblokeeringut ning teisi diskrimineerimise vorme.

«Võrreldes muu maailmaga on Euroopa Liidu üldine konkurentsivõime üks suuremaid väljakutseid ning selle tõstmiseks on vaja täielikult ära kasutada ühtse turu potentsiaal teenuste valdkonnas,» ütles majandus- ja taristuminister Kadri Simson Euroopa Parlamendi komisjonidele, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Simsoni sõnul on teenuste piiriülese osutamise elavdamisel positiivne mõju majandusele tervikuna. «See toetab ettevõtete loomist ja laienemist, töökohtade teket, annab tarbijatele rohkem valikuvõimalusi ja tähendab neile soodsamaid hindu,» lisas ta.

Energeetika teemadel märkis minister ühtse, toimiva ja avatud turu olulisust, heade riikide vaheliste ühenduste olemasolu ja taastuvenergia osakaalu suurendamise vajadust. «Jätkame puhta energia paketi ettepanekute menetlemist, pöörates erilist tähelepanu elektrituru väljaarendamisele,» märkis ta.

Tagasi üles