Video: minister Ossinovski «tõttas» tähtsale kohtumisele isejuhtiva bussiga

Isejuhitavas bussis on kuus istekohta ja see on mõeldud kuni 12 inimese veoks.

FOTO: Sander Ilvest

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski saabus täna hommikul ELi tööhõive-, sotsiaal- ja pere- ja soolise võrdõiguslikkuse ministrite mitteametlikule kohtumisele Kultuurikatlas isejuhtiva bussiga.

Bussi kiirus on Tallinnas esialgu 8 ja 15 km/h vahel, seega kulus ministril Viru ringilt kultuurikatlani jõudmiseks nähtavasti omajagu aega.

See buss hakkab esimesena Eestis pakkuma transporti, kus juhti tegelikult vaja polekski. Kuigi täna on see veel haruldus, siis mõne aasta pärast juba märksa arenenum ja tavalisem.

90 protsenti liiklusõnnetustest toimub inimliku vea tõttu. Isejuhtimistehnoloogiaga on võimalik vähendada liiklusõnnetuste arv kaduvväikeseks ning säästa sellega ainuüksi Eestis kümneid inimelusid aastas. Ning miks mitte kasutada selliseid busse transpordivahendina hajaasustusega piirkondades, aidates liikumisvaegustega inimestel asulakeskustesse jõuda.

Tegu on 100 000 eurot maksma mineva pilootprojektiga, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu isejuhtimistehnoloogiale ning Eesti võimalustele selle tehnoloogia kasutuselevõtul. Eestis on isejuhtivate transpordivahendite testimine lubatud.

Tagasi üles