Väljavool jätkub: Tesla kaotas peale Model 3 debüüti järjekordse juhtivtöötaja

Tesla tehas Fremontis.

FOTO: Paul Sakuma/AP

Tesla akude arenduse direktor Kurt Kelty lahkus esmaspäeval ametist, vahetult peale reedest Model 3 debüüti. Tegu on juba mitmenda sellel aastal toimunud lahkumisega.

Kelty liitus Teslaga 2006. aastal ja oli üks kõige staažikamaid ettevõtte juhtivtöötajaid. Tesla pressiteate järgi jaotatakse tema töökohustused erinevate meeskondade vahel laiali, vahendab Bloomberg

Kelty lahkumine tuleb ajal, millal Tesla on oma ajaloo kõige kriitilisemas seisus, sest tootmist tuleb järsult kasvatada. Nagu Musk reedel olukorda ise sõnastas, siis ootab ettevõtet ees «tootmispõrgu». 

Miks Kelty lahkus, pole hetkel teada, kuid pressiteates väidetakse, et mees läks otsima uusi võimalusi ja Tesla tänab teda oma teenistuse eest. Varem sellel aastal pani oma ameti maha ka Tesla finantsjuht Jason Wheeler. 

Anonüümseks jääda soovivad allikad on öelnud, et Teslast on lahkunud juba terve hulk inimesi. Põhjendustena tuuakse välja suurest riskidest tulenev stress, pikad töötunnid ja ettevõtte juhi Elon Muski «intensiivsus» ning nõudlikus.  

Teise kvartali jooksul aeglustas Model S-i ja Model X-i müüki 100kWh akude defitsiit.

Tagasi üles
Back