Tele2: odavad telefonid on peaaegu sama head kui kallid

Nokia 3310 ja Nokia 6

FOTO: EDDIE KEOGH/REUTERS

Mobiilsideoperaatori Tele2 hinnangul pole enam suurt vahet, kas osta odav või kallis telefon, ning sellele viitab ka tarbijate üleilmne käitumine.

«Telefonide kvaliteet on oluliselt paranenud ning odavamad mudelid pakuvad juba peaaegu samasugust kasutuskogemust kui kallimad ning seetõttu ostetakse neid rohkem,» ütles Tele2 müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema.

Statistikaportaali Statista andmetel maksis 2016. aastal keskmine nutitelefon maailmas 240 eurot, mis on märksa vähem, kui 370 eurot 2010. aastal. Eestis maksab nutitelefon keskmiselt 250 euro ümber.

Seema sõnul ostetakse enim kallima hinnaklassi telefone Ameerika Ühendriikides ning Euroopa paistab pigem silma madalama hinnaklassi telefonide lembuse poolest.

Vaadates lipulaeva tasemel telefonide müüki on näha, et kõige soodsamad on seadmed Ameerika Ühendriikides. «USA-le järgnevad veidi kallimate seadmetega Jaapan, Euroopa riigid ning Hiina, kus lisamaksud seadmete hinda kergitavad. Kõige kallimad on telefonid aga Indias, Venemaal ja Skandinaavias,» lisas ta.

2016. aastal kulutati nutitelefonidele üle kogu maailma enam kui 360 miljardit eurot. Veel 2010. aastal jäi käive 280 miljardi euro juurde. Eelduste kohaselt käibekasv lähiaastatel jätkub.

Tagasi üles