HBO Facebook ja Twitter võeti häkkerite poolt üle

Nikolaj Coster-Waldau kehastamas Jaime Lannisteri (Macall B. Polay/HBO via AP)

FOTO: Macall B. Polay/AP

«Troonide mängu» lekitustega maadleva HBO luupainaja jätkub, sest nüüd võttis grupp nimega OurMine üle nende Facebooki ja Twitteri kontod. 

«OurMine on siin ja me testime teie küberturvalisust. Parema turvalisuse tagamiseks võtke meiega ühendust - ourmine.org,» ütles üks sõnumitest, vahendab BBC

FOTO: Twitter/HBO

FOTO: Facebook/HBO

OurMine on ennegi kaaperdanud kuulsuste Twitteri kontosid ja teinud nende arvel nalja. Eelmisel aastal langesid sama grupi ohvriks Netflixi Twitteri konto, Wikipedia kaasasutaja Jimmy Walesi konto ja Google tegevjuhi Sundar Pichai konto. 

Praeguse seisuga paistab ettevõte oma kontod tagasi saanud olevat.

Hiljuti langes HBO ka suuremat sorti küberrünnaku ohvriks, mille käigus varastati suurtes kogustes tundlikke materjale. Sellest ajast saadik on häkkerid süstemaatiliselt lekitanud erinevaid e-kirju, dokumente ja episoode sellistest sarjadest nagu «Troonide mäng».

Mõni aeg peale vargust saabus ka lunarahanõudega kiri, milles ähvardati lekituste jätkamist, kuni raha ära makstakse. HBO on keeldunud häkkeritega koostööd tegemast, kuigi pakkusid neile väidetavalt mingil hetkel 250 000 dollarit, et aega võita. 

Tagasi üles