FOTO: Ekraanitõmmis

Samsung on uue S8 seeria nutitelefonide kasutajatele loonud ühe huvitava lisavidina nimega DEX Station. Tegemist on ümara kujuga dokiga, kuhu saad asetada oma S8 või S8+ telefoni. Dex Stationi küljes on lisaliidesed, mida telefoni enda küljes pole ja need annavad juurde uusi kasutusvõimalusi, kirjutab Marko Palm tehnoloogiaportaalist Digitark.

MIS ON SAMSUNG DEX STATION?

Ühendades DEXi külge kuvari või teleri, saad osa uuest kasutajakogemusest, mis näeb visuaalselt välja midagi Windowsi ja MacOSi operatsioonisüsteemide vahepealset. USB pesadesse saad ühendada näiteks hiire ja klaviatuuri. Juhtmevaba hiirega on internetis surfamine sarnane arvutis interneti kasutamisega. Vajalik info saab kiiresti loetud ja soovi korral on sinu jaoks kasutamisvalmis enamik telefonis olevatest äppidest.

/ samsung.com

FOTO: Samsung.com

Dokk on kinnises asendis kompaktsem ning avaneb pealmist osa ülespoole libistades. Nii on seda lihtsam transportida ja laual hoida. Kui telefoni sees pole, saad lükata DEXi kinnisesse asendisse, et see võtaks vähem ruumi ning koguks vähem tolmu.

DEXi küljes on kaks USB 2.0, üks 100 Mb/s LAN ning üks HDMI 2.0 liides. Lisaks sellele, et DEX näeb laua peal lihtsalt huvitav välja, on tal ka praktiline väärtus. Etteruttavalt võin märkida, et neid on rohkem kui üks.

DEXIGA SAAD TOIMETADA PEAAEGU NII, NAGU OLED HARJUNUD TAVAARVUTIL

Ühendades DEXi külge klaviatuuri, hiire ja kuvari, saad hakata toimetama sarnaselt tavaarvutiga mitme rakenduse aknaga töölaual. Tarkvaraks on endiselt Android, aga lihtsalt vaade on teistsugune. Saad ise muuta taustapilti ja pääsed ligi telefonis olevale sisule ja rakendustele. Menüüdes liikumine on sujuv ja lihtne. Nii on hea lugeda uudiseid, sirvida dokumente ja miks mitte ka lihtsalt internetis surfata. Saad lugeda Facebooki uudiseid või vaadata Youtube’i keskkonnas videoid.

Töise poole pealt on toetatud enamik tekstidokumentide formaate, PDFi ja Exceli dokumendid, vähemalt niikaua, kuni soovid neid vaadata. Kui on tarvis Office’i dokumente DEXi keskkonnas luua või muuta, on hea endale soetada Office 365 litsents. Ärikliendile on mugavaks lahenduseks Pilvetöökoht Office 365, mille pakkumise saab küsida Telia kodulehelt. Kohe hinnas seda ei ole ning vajadusel saad selle soetada. Kuna DEX vabastab sind reisides või puhkuse ajal arvuti kaasaskandmise vaevast, tasub Office’i litsentsi soetamisele mõelda küll.

Loe edasi Digitargast.

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!