Meenutuseks: eelkäija Note 7 oli ülivõimekas nutitelefon, millel on läinud aga tõenäoliselt halvemini kui ühelgi teisel mobiilil maailma ajaloos. See kuumenes vale sisedisaini tõttu üle, tuli ette ka plahvatusi, kõik maailma lennufirmad keelasid selle kasutajatel reisimise. See kõik viis telefonide tagasikutsumise ning tohutu ärilise ja mainelise kahjuni.
Samsungi mobiiliüksuse president DJ Koh märkis tänasel üritusel, et loomulikult ei saa ta unustada möödunud aastal Note7-ga juhtunut, kuid seda enam on ta tänulik neile, kes Note-seeriale truuks on jäänud.
Mida kujutab aga endast Note 8. See on Samsungi esimene kahe põhikaameraga telefon, see on kindlasti oma tuhande-eurose hinnaga ka läbi aegade kalleim Samsung, aga mida veel?
See on suur telefon, ekraani diagonaaliks on lausa 6,3 tolli ning läheb kaasa üldise mobiilide kitsenemise trendiga – ekraani suhe ei ole enam 16:9 vaid 18,5:9. Super Amoled ekraan on ka igati kvaliteetse pildiga – QHD+ (1440x2960 pikslit). Telefoni välismõõtmed on 162,5 x 74,6 x 8,5 mm.
Telefon vee- ja tolmukindel. See on turvalisuse osas varustatud iiriseskänneri, näotuvastuse ja loomulikult sõrmejäljelugeriga.
Seadet toodetakse neljas eri toonis, telefoniga kaasaskäiv ja sellese pistetav puutepliiats S Pen peaks olema telefonikorpusega sama tooni.
Vahelduseks tavalisele kirjutamisele lubab Live Message lahendus kasutajal pliiatsi jagada animeeritud tekste või joonistusi erinevate platvormide vahel, mis lubavad GIF-formaadis pilte ja animatsioone.
Sarnaselt Samsungi värskeima tipptelefoni S8-ga on ka Note 8 klaasist korpusega ja täies ulatuses kasutatava (ilma mustade kasutuseta äärealadeta ehk Infinity Display) puutetundliku avaküljega. Sõrmejäljelugeja on samuti tagaküljel kaamera kõrval, võimunupp paremal küljel ning Bixby (Samsungi iseõppiv virtuaalne abimees ja infokoondaja) ja helinupud vasakul küljel.