Eestlaste hulgas tuntud lennufirma võttis klienditeenindusel abiks juturoboti

Selline näeb välja Facebooki vestlus Finnairi juturobotiga.

FOTO: Kuvatõmmis

Finnair tuli klientide paremaks teenindamiseks välja tehisintelligentsil põhineva klienditeenindaja-robotiga. Juturobot Finn nõustab lennufirma kliente ettevõtte Facebooki fännilehe Messengeris esialgu inglise keeles, kuigi peagi on olemas ka soome- ja hiinakeelne versioon.

Juturobot ehk chatbot Finn teab, kuidas müüa lennupileteid, kas kliendi lend on graafikus ja millised on konkreetse lennu pagasivõimalused. Ka aitab Finn leida vastuseid täiendavatele küsimustele, suunates klienti «Minu broneeringute» lehele või abistades korduma kippuvates küsimustes.

Kui Finnil puudub päringule vastus, suunab ta küsimuse klienditeenindajale. Chatbot on seejuures pidevas arengus – õppematerjaliks on töö käigus kogutav sisend klientidelt.

«Tehisintelligentsi kasutuselevõtt on meie arengustrateegia lahutamatu osa. Laiendame Finnairi teenusevalikut ja otsime uusi nutikaid lahendusi kliendi kogemuse parendamiseks, kasutades selleks uusi reisitööstuse tehnoloogiaid (NDC* - New Distribution Capability),» rääkis Finnairi leviteenuste eest vastutav asepresident Rogier van Enk.

Vestlus Finnairi juturobotiga Facebookis. Foto: kuvatõmmis

FOTO: Kuvatõmmis

«Finn suhtleb esialgu inglise keeles, kuid veel käesoleval aastal saab Finn selgeks Soome ja Hiina keele ning kavas on laiendada ka tema funktsionaalsust. Pärast esimese etapi läbimist loodame Finnile leida kodu ka teistes sotsiaalmeedia platvormides nagu WeChat’is, mis on Hiinas ülimalt populaarne,» tutvustas van Enk värsket tööriista.

Juturobot on üks näide uutest kanalitest, mille on võimalikuks teinud IATA NDC* XML-l põhinev sõnumiedastuse standard. Finn on lennunduses tehnoloogiliselt kõige arenenum NDC-lahendus, kuna pakub võimalust broneerida lende kogu Finnairi võrgustikus, lisaks kasutab ta sõnumite rikastamiseks kiirsuhtluses ka videot ja pilti. Finnairil on lennuettevõte IATA NDC programmis kolmanda taseme sertifikaat.

Chatbot'i on väljatöötatud koostöös ettevõttega Caravelo. «Oleme väga uhked partnerlussuhte üle Finnairiga. Finn on suur sammu edasi lennutööstuse juturobotite tehnoloogias, muutes sõnumiedastusplatvormi teenindus- ja müügikanaliks,» märkis Caravelo kommertsdirektor Jonathan Newman.

Finnairiga lendab iga aasta rohkem kui 10 miljonit reisijat enam kui 100 sihtkohta Aasias, Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Lennufirma on esimene Euroopas, mille lennuparki kuulub Airbus A350 XWB lennuk. Kõikidel Finnairi pikamaalendudel on tagatud ligipääs parda wifi-võrgule.

Tagasi üles