Nädalase testi ajal ei pidanud mitmel korral öösekski laadima panema, mis on ju üsna harukordne tänapäeva mobiilide puhul. Samas vastasin, et fotod ei jõudnud kaamerast One Drive-pilve kaugeltki mitte ludinal, tekkisid ootamatud mõnetunnised või lausa poolepäevased pausid.
Mälu on telefonil tipptelefonile kohaselt 64 GB. Mahub kõike salvestama ja jäädvustama, enamik meie toodangust liigub niikuinii pilvelahendustesse pikemaks hoidmiseks. RAMi näitajaks 4 GB, ehk ka väga tubli näitaja.
Kaheksatuumaline ja 64-bitine Snapdragon 835 protsessor vedas kõike telefonis toimuvat nädala jooksul laitmatult, ei ühtegi äppide kokkujooksmist või vaadete vahetumise pidurdumist. Tarkvaraplatvormiks on seadmel peal juba uusim Android 8.0.0, millele Sony on peale ehitanud oma kasutajaliidese – selle viimase suurimaks puuduseks pean seda, et kõigi äppide vaatesse jõudmiseks tuleb mul üles otsida vastav ikoon, mida mööda jõuda selleni svaipides.
Sõrmejäljelugeja paremal küljes oleval seadme avamise nupul töötas laitmatult, näotuvastust ja iiriseskännereid turvavarustuses pole.
Sony telefon on saadav neljas värvitoonis: must, hõbedane, sinine ja roosa ning seadme hind on 699 eurot.
Hinna ja taseme suhte osas julgeksin olla veidi kriitiline. Seade on suurepärase intelligentse välimuse ja väga korraliku jõudlusega, kuid on nähtusi, mida annaks veel lisada ja ajakohastada. Sony kaubamärk iseenesest ei tohiks mobiilimaailmas nii palju tegelikule väärtusele juurde lisada.
Ahjaa, XZ1 on olemas ka sadakond eurot odavam ja kompaktsem versioon, mis tehniliselt võimekuselt suurele vennale eriti alla ei jäävatki.