Päevatoimetaja:
Kaido Einama

Hea plaan: eestlased teevad järgmise innovatsioonikonverentsi Stockholmis

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Foto: Kuvatõmmis

Tallinna Teaduspark Tehnopol teeb juba oktoobris teoks plaani korraldada Põhja- ja Baltimaade  teadus- ja tehnoloogiaparkide innovatsioonikonverentsi ning see ei ole Tallinnas, vaid hoopis Rootsi pealinnas Stockholmis.

Miks just Stockholmis? Tehnopoli juhi Jaak Raie sõnul peavad ettevõtted jätkusuutlikkuse tagamiseks leidma võimaluse, kuidas muutustest pidevalt kasu lõigata.

«Oleme väikese riigina kiired ja innovaatilised, aga maailma mastaabis on Balti ja Põhjamaadel vaja regioonina senisest enam kootööd teha, et olla nähtav ja meelitada siia suuri investeeringuid. Seetõttu otsustasimegi innovatsiooniliidritega kohtuda just Stockholmis,» ütles Raie Postimehele.

Täpsemlt toimub Nordic-Baltic Dynamics innovatsioonikonverents 26.–27. oktoobrini Stockholmis ja osa võtavad sellest innovatsiooniedendajad Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Rootsist. Tegemist Baltimaade pikima traditsiooniga innovatsioonikonverentsiga, mis toimub sellel aastal juba 22 korda.

Nagu Madonna muusikatööstuses

Ühe peaesineja, Stocholm Resillience Centre´i asedirektori Victor Galazi sõnul peab iga ettevõte pidevalt uuenema ja oma tegevust vajadusel ümber mõtestama, et olla oma valdkonnas eesliinil, nagu Madonna on muusikatööstuses.

Ta usub, et suurim viga, mida ettevõtted tänapäeval teevad, on oma toote või teenuse arendamisel keskendumine korraga vaid ühele muutujale või trendile.

«Tõeline innovatsioon tekib siis, kui õnnestub samaaegselt ühendada mitu trendi, näiteks tolmendamisteenuse vajadus ühendatuna robootika ja tehisintellektiga,» selgitas Galaz.

Ta märkis, et teaduspargid saavad tekitada katsetamiseks ja n-ö kastist välja mõtlemiseks turvalise keskkonna, et ettevõtted muutuksid üha jätkusuutlikumaks. Vaid nii saavad Galazi hinnangul tekkida uuenduslikud ideed, mis viivad tõelise innovatsioonini.

Teiseks peaesinejaks on tekstiili-startup'i Upmade asutaja ja moedisainer Reet Aus, kelle südameasjaks tootmises tekkivaid jääkmaterjale disaini abil tagasi tootmisse suunata. Nordic Business Forum valis ta septembris Põhja-Euroopa 20 kõige vastutustundlikuma juhi hulka.

Konverentsiga on veel võimalik liituda siin.

Tagasi üles