Päevatoimetaja:
Kaido Einama

Politsei andis poolesajale sõidujagajale karistusest pääsemise lootust (1)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Taxify ja Uber.
Taxify ja Uber. Foto: Liis Treimann

Politsei andis tänaseks täpselt aasta kestnud rikkumismenetluse tulemusel avalikult mõista, et võib Taxify ja Uberi äppide vahendusel nõutavate litsentsideta sõitjateveoteenust osutanud juhte karistamisest säästa.

Politseile laekus aasta eest 58 avaldust loata teenuseosutajate kohta ning siiani pole nende osas väärteootsuseid langetatud ja menetlusi lõpetatud.

Politsei ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe ütles Postimehele, et objektiivse hinnangu andmine toimunud ja siiani toimivale tegevusele on plaanis siiski anda.

«See aga ei tähenda, et see peab lõppema karistusotsusega,» viitas Tikerpe politsei võimalikule seisukohale.

Kümne päeva pärast ehk 1. novembril jõustub ühistranspordiseaduse muudatus paneb sõidujagamise teenuse paremini raamidesse. «Menetlusotsused teeme pärast seaduse jõustumist,» kinnitas Tikerpe.

Miks aga otsuseid siiamaani pole langetatud ja uurimine on kestnud terve aasta? «Mitme kuu jooksul kuulasime üle juhte ja reisijad ning selgitasime teisi asjaolusid. Kuna riigikogust ja valitsuselt tulid signaalid, et uudne sõidujagamine seadustatakse, siis meie hinnangul pole olnud mõistlik menetlustesse suurt ressurssi suunata,» ütles politseiametnik.

Paraku ei leevenda ka uus seadus mitte kuidagi nõudeid vajaminevate lubade osas. Nii uue kui ka vana ühistranspordiseaduse kohaselt peab kõigil sõitjateveo teenuse osutajatel olema taksoveoluba, teenindajakaart ja sõidukikaart ning juhu- või taksovedu ilma selleta on keelatud. Seega oleksid vajalike lubadeta juhid seaduserikkujad nii enne kui ka pärast 1. novembrit.

Tagasi üles