«Ja ütleme, et siis riik on valmis ühe kolmandiku sellest maksumusest, mida see valguskaabli toomine maksma läheks, selles piirkonnas, tasuma.» Lisaks oli eeldus, et majapidamised ise ei tohiks üle 300 euro välja käia.
«Tänaseks on möödas peaaegu aasta. Ja olukord on turul muutunud. Ma ei taha, et sellega juhtuks samamoodi nagu SKAIS2-ga - kus alguses hakati oma paremas teadmises minema ja vahepeal saadi küll aru, et suund on vale, aga ikka pandi raha juurde. Ma ei taha, et sellist asja juhtuks,» toonitas Palo.
Ministri sõnutsi on tema soov sama, et majapidamised saaksid soodsa interneti võimalikult kiiresti. «Väita, et Palo võtab raha maapiirkondadelt ära, on pahatahtlik. Tegelik tegevus on vastupidine,» rääkis minister.
Ta tunnistas ka, et aja jooksul sai selgeks, et lubatud 20 miljoniga ei oleks saanud kogu Eestit katta. Umbes 10 miljoniga aastas oleks saanud vaid kaks maakonda internetiga katta. «Aga meil on viisteist,» märkis Palo.
Minister on seda meelt, et just tänu sellele, et riik on juhtinud sellele kitsaskohale tähelepanu, teatasid nii Telia kui ka Eesti Energia tütarfirma Elektrilevi hiljuti, et on valmis ise märkimisväärselt suuremaid investeeringuid tegema, et Eesti saaks täielikult kiire internetiga kaetud.
Telia ja Elektrilevi muutsid mängu
Hiljem sel teemal Vikerraadio saates Uudis+ esinedes märkis Palo, et plaanide ümbertegemine on tegelikult hea uudis ning säästab omavalitsusi suurest hädast. Tema selgitusel ei saa riik minna teenust pakkuma sinna, kus erasektor seda juba teeb.