FOTO: Apple

Apple’i nutitelefonide värsked lipulaevad iPhone 8 ja 8 Plus on poelettidel lebanud alles lühikest aega ning kindlasti juurdlevad paljud küsimuse ees, kas võtta kasutusele emb-kumb nendest või oodata ära iPhone’i juubeliversioon iPhone X. Allpool toon lugejateni mõned põhjused, miks tasub hetkel ehk hambad ristis kannatada ära selle kõige-kõigema iPhone’i saabumine. Muuseas, see saabumine võib võtta aega, kuna on andmeid, et nõudlus on juba ette palju suurem, kui pakkumine, kirjutab Erki Oras tehnoloogiaportaalist Digitark.

Vaatame iphone x plusse lähemalt

  • Selfietaustad

iPhone X-il saab selfie’dele (ehk maakeeli Endlitele) taha sättida erinevad animeeritud taustad, mis panevad pildistatava uude ja põnevasse konteksti.

  • Bluetooth 5.0

Uus tipptelefon on varustatud sinihamba kõige viimase versiooniga ehk Bluetooth 5.0-iga, mis tähendab kuni neli korda laiemat leviala, kaheksa korda tugevamat ühendust ning kaks korda suuremat kiirust kui Bluetooth 4.2-ga.

  • Galileo toetus

Galileo on Euroopa navigeerimissüsteem, mis on loodud alternatiiviks GPS-ile. iPhone X toetab nii GPS-i kui Galileo’d.

  • Närvimootor (neural engine)

Apple’i enda sõnade järgi on iPhone X-is peituv närvimootor võimeline 600 miljardit masinõppe tehet sekundis. See peaks eriti hästi mõjuma nii Face ID-näotuvastusele kui ka Animoji’dele ehk näo liikumist jälgivatele emotikonidele.

Mis plussid on veel iPhone X`l, loe lähemalt Digitargast.

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!