Tempo tõuseb: 62 000 inimest on jõudnud oma ID-kaardi sertifikaadid uuendada

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

ID-kaardi sertifikaatide uuendamine

FOTO: Pm

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) teatel on praeguseks turvariskiga ID-kaardi sertifikaate uuendanud juba 62 000 inimest.

Hommikul kella 10 seisuga oli kaarte uuendanud 55 000 inimest, ehk kuue tunniga on sertifikaate uuendanud ligi 7000 inimest, selgub RIA avaldatud andmetest.

Nädalavahetusel saavad eelisjärjekorras ID-kaardi sertifikaate uuendada tervishoiutöötajad, riigi õigusvaldkonna töötajad ning perekonnaseisutoiminguid tegevad ametnikud. Sellel nädalavahetusel on ka kõik politsei- ja piirivalveameti (PPA) teenindused ID-kaartide sertifikaatide uuendamiseks avatud kell 10-15.

Kõik ID-kaardid jäävad toimima isikut tõendava dokumendina. Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab jätkuvalt uuendada politsei- ja piirivalveameti teenindustes, mis on selleks avatud ka nädalavahetusel, samuti jätkub kauguuendamine.

PPA loob ka ajutised lisavõimalused klientide abistamiseks väljaspool olemasolevaid teenindusi. Näiteks aitavad PPA töötajad ID-kaardi sertifikaate uuendada viie suure haigla töötajatel Tallinnas, Pärnus, Ida-Virumaal ja Tartus koha peal.

Esmaspäeval, 6. novembril avatakse taas võimalus kõigile ID-kaardi kauguuendamiseks ning sertifikaate saab uuendada 31. märtsini.

Turvarisk puudutab ligi 800 000 ID-kaarti, seal hulgas digi-ID-d ning e-residendi- ja elamisloakaarti. Turvarisk ei puuduta mobiil-ID-d ega enne 2014. aasta oktoobrit välja antud ID-kaarte.

Septembri alguses teatasid valitsus, RIA ja PPA avalikkusele ID-kaardi turvariski avatastamisest Tšehhi teadlaste poolt. Senise teadaoleva teabe kohaselt ei ole turvarisk ühegi konkreetse kaardi puhul realiseerunud.

Praeguseks on suletud ID-kaardi avalike võtmete andmebaas, kuna ilma avalikku võtit teadmata ei ole võimalik antud turvariski kaardi ründamiseks kasutada.

Tagasi üles