ID-kaardi sertifikaadid on uuendanud 106 000 inimest, kauguuendus taas kõigile avatud

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

ID-kaardi sertifikaatide uuendamine

FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) teatel on praeguseks turvariskiga ID-kaardi sertifikaate uuendanud juba 106 000 inimest, esmaspäevast on kauguuendus taas avatud kõigile aktiivsetele ID-kaardi kasutajatele.

Alates 25. oktoobrist, mil RIA uue ID-kaardi tarkvara testimiseks üles pani, on uuendatud 106 000 turvariskiga ID-kaarti, millest üle 81 500 on uuendatud kauguunedamise teel ja ligikaugu 24 500 politsei- ja piirivalveameti (PPA) teenindustes, teatas RIA.

Pühapäeva jooksul uuendasid oma ID-kaardid koduarvutis ligikaudu 15 000 inimest ja PPA teeninduses kokku 2700 inimest. Kauguuendus on esmaspäevast taas avatud kõigile aktiivsetele ID-kaardi kasutajatele.

«Kell 8 hommikul on kauguuenduse koormus küll tõusnud võrreldes ööga, kuid süsteemid töötavad hetkel suuremate tõrgeteta. See tähendab, et uuendamine võib veidi rohkem aega võtta, ent kannatliku meele korral saab kaardi kenasti uuendatud,» ütles RIA kommunikatsioonijuht Helen Uldrich.

Kõik uuendamata sertifikaatidega ID-kaardid jäävad toimima isikut tõendava dokumendina. Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab jätkuvalt uuendada politsei- ja piirivalveameti teenindustes ja kauguuendamise teel. Peatatud sertifikaate saab uuendada 31. märtsini.

Turvarisk puudutab ligi 800 000 ID-kaarti, seal hulgas digi-ID-d ning e-residendi- ja elamisloakaarti. Turvarisk ei puuduta mobiil-ID-d ega enne 2014. aasta oktoobrit välja antud ID-kaarte.

Septembri alguses teatasid valitsus, RIA ja PPA avalikkusele ID-kaardi turvariski avatastamisest Tšehhi teadlaste poolt. Senise teadaoleva teabe kohaselt ei ole turvarisk ühegi konkreetse kaardi puhul realiseerunud.

Praeguseks on suletud ID-kaardi avalike võtmete andmebaas, kuna ilma avalikku võtit teadmata ei ole võimalik antud turvariski kaardi ründamiseks kasutada.

Tagasi üles