Süsteemid lõpuks töötavad: ID-kaardi kauguuendajate arv on kasvanud 25 000ni päevas

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

ID-kaardi sertifikaatide uuendamine PPA esinduses

FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Kui turvaprobleemidega ID-kaartide osas said oma sertifikaadid esmaspäeva jooksul kauguuendatud 23 000 kaardiomanikku, siis teisipäeval kasvas see arv 25 000 kaardiomanikuni päevas.

Kolmapäeva hommikuse seisuga on oma ID- kaardi sertifikaate uuendanud ligikaudu 165 000 inimest. «Hetkel kauguuendus suhteliselt koormusteta, südaööst kuni praeguseni tehtud 7000 uuendust,» ütles RIA kommunikatsioonijuht Helen Uldrich BNS-ile.

RIA teatel on kauguuendusi tehtud üle 132 000 ning politsei- ja piirivalveameti (PPA) esindustes on sertifikaate uuendanud veidi üle 32 000 inimese.

Teisipäeval kauguuendas sertifikaate ligikaudu 25 000 inimest. Kauguuendamise senine rekord tehti esmaspäeval, kui oma arvutis uuendas ID-kaardi sertifikaadid üle 23 000 inimese.

3. novembri hilisõhtul peatas riik ligi 760 000 turvariskiga ID- kaardi sertifikaadid. Kõik uuendamata sertifikaatidega ID-kaardid jäävad toimima isikut tõendava dokumendina.

Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab jätkuvalt uuendada politsei- ja piirivalveameti teenindustes ja kauguuendamise teel. Peatatud sertifikaate saab uuendada 31. märtsini.

Turvarisk puudutab ligi 800 000 ID-kaarti, seal hulgas digi- ID-d ning e-residendi- ja elamisloakaarti. Turvarisk ei puuduta mobiil- ID-d ega enne 2014. aasta oktoobrit välja antud ID-kaarte.

Septembri alguses teatasid valitsus, RIA ja PPA avalikkusele ID- kaardi turvariski avatastamisest Tšehhi teadlaste poolt. Senise teadaoleva teabe kohaselt ei ole turvarisk ühegi konkreetse kaardi puhul realiseerunud.

Praeguseks on suletud ID- kaardi avalike võtmete andmebaas, kuna ilma avalikku võtit teadmata ei ole võimalik antud turvariski kaardi ründamiseks kasutada.

Tagasi üles