Täna otse: kui palju ja millist kasu toob e-residentsus Eesti riigile

Postimees vahendab reedel algusega kell 14 selle uudise vaates otseülekande ürituselt, kus tutvustatakse nüüd juba kolm aastat tegutsenud e-residentsuse programmi mõju Eesti majandusele.

Eesti Vabariik on esimene riik maailmas, mis hakkas alates 2014. aasta detsembrist pakkuma riigi väljastatavat digitaalset residentsust mitteresidentidele. E-residentsuse programmi kolmanda tegevusaasta lõpuks on meil 27 000 e-residenti 143 eri riigist ning e-residendid on loonud 4272 ettevõtet.

Lisaks makstud tasudele ja maksudele on e-residentsuse programmil ka kaudne sotsiaal-majanduslik mõju Eesti riigile.

Esimesel detsembril, e-residentsuse programmi kolmandal sünnipäeval, avalikustatakse Deloitte Advisory tehtud unikaalne majandusliku mõju hindamise mudel, võttes aluseks maailma parimad praktikad, samas kohandades seda e-residentsuse programmile.

Eesmärgiks oli aidata aru saada, kus e-residentsus täna on ja mis on tema potentsiaal. Etteruttavalt saame öelda, et e-residentsuse majanduslik mõju Eestile on suurem, kui seni prognoositud.

E-resident saab asutada ettevõtte interneti teel, juhtida ettevõtet ise kohal viibimata, tegutseda asukohast sõltumatult. E-residentsus ei anna kodakondsust, maksuresidentsust, elamisluba ja Eestisse või Euroopa Liitu sisenemise luba.

Tagasi üles