Neljapäeval otse: OSKA konverents vastuoludest tööjõuvajaduse ja haridussüsteemi vahel

Aivar Pau
, ajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
OSKA konverentsi ootel
OSKA konverentsi ootel Foto: SA Kutsekoda

Postmees vahendab sel neljapäeval otseülekande OSKA konverentsilt Balti jaama ootepaviljonis, kus arutletakse suurimate vastuolude üle tuleviku tööjõuvajaduse ja haridussüsteemi vahel.

OSKA uuringute järgi napib iseäranis tehnilistel erialadel tööjõudu - inseneri ja tehniku erialadele sisseastujate arvud on drastiliselt vähenenud, kuid tulevikus on järjest enam töökohti, mis just tehnilist väljaõpet eeldavad.

OSKA konverents TÖÖTURG-HARIDUS toimub sel neljapäeval, 30. novembril algusega kell 10.00 Balti jaama ootepaviljonis, Tallinnas.

Konverentsil käsitleb OSKA arendusjuht Tiia Randma peamisi pudelikaelasid tööturu ja haridussüsteemi vahel. Tööjõu ja oskuste prognoosimise vajalikkusest räägivad OSKA peaanalüütik Yngve Rosenblad, Töötukassa juhatuse liige Reelika Leetmaa ning Tartu Tamme Gümnaasiumi karjäärikoordinaator Merit Luik.

Ettekannetele järgnevad paneeldiskussioonid, mis põhjalikumalt tööturu ja haridussüsteemi kitsaskohti avavad. Ühiskonna vajaduste ja noorte karjäärivalikute vastuolusid vaagivad Tallinna Tehnikaülikooli prorektor Hendrik Voll, Eesti Õpilasesinduste Liidu aseesimees Marcus Ehasoo, ettevõtja Jaak Nigul ning karjäärinõustaja Anna Gramberg.

Tööandjate värbamisvalikute üle diskuteerivad Kristjan Lepik Teleportist, Kadi Tamkõrv Omnivast, Siim Riisenberg Kehtna Mõisast, Rakett69 finalist Gert Lees ning mehaanikainsener Priit Pihlakas.

Konverentsi avab Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts ning kokkuvõtte teevad Haridus- ja Teadusministeeriumi üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets ja moderaator Indrek Maripuu. Konverentsil osaleb 200 karjäärinõustajat, ametnikku, koolide, noorte ja tööandjate esindajat.

Vaata kogu programmi siit

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles