Swedbank ja Startup Wise Guys loovad uue ärikiirendiprogrammi

Liisi Himma

FOTO: Jake Farra

Swedbank asutab koos ärikiirendiga Startup Wise Guys finantstehnoloogia iduettevõtetele mõeldud eriprogrammi Wise Guys Fintech.

Swedbanki Eesti ettevõtete panganduse juhi Liisi Himma sõnul pakub kiirendi iduettevõtetele ligipääsu kapitalile, rahvusvahelisele kogemusele- ja teadmistele ning avatud panganduse ehk open banking platvormi kaudu enam kui seitsmele miljonile Swedbanki kliendile.

Swedbank ütles ka välja, et loodab programmi kaudu leida fintech’idest koostööpartnereid, kellega koos klientide jaoks uusi lahendusi luua.

«Oleme ärikiirendiprogramme korraldanud juba üle kuue aasta ja näeme, et Balti riikidel on iduettevõtetele palju pakkuda. Siin on ühest küljest tehnoloogiateadlik ja uuenduslik keskkond ning teisalt suhteliselt väiksed äri- ja elamiskulud,» rääkis Startup Wise Guysi tegevjuht Cristobal Alonso.

Wise Guys Fintech ärikiirendiprogramm alustab 2018. aasta kevadel ning toimub Swedbanki Riia peakontoris Lätis.

Igas programmitsüklis saab kümme rahvusvahelist iduettevõtet võimaluse veeta kuni kuus kuud kiires õpikeskkonnas, samuti saada rahastust oma äriühingu arendamiseks.

Programmi juhib Startup Wise Guysi ja Swedbanki esindajatest koosnev meeskond.

Startup Wise Guys on Euroopa suurim B2B iduettevõtete ärikiirendi ja kuulub Põhjamaade investorite esikümnesse. SWG on osutanud ärikiirenditeenust enam kui 80 ettevõttele, kelle asutajad on pärit enam kui 30 riigist. Programmis on edukalt lõppenud juba kaheksa tsüklit Tallinnas ja Riias ning praegu lõpetab Lätis üheksas rühm.

Tagasi üles