Tartu valmistub Baltimaade suurimaks iduettevõtete festivaliks

FOTO: sTARTUp Day

Juba järgmisel nädalal, 7.-9. detsembril toimub Tartus Baltimaade suurim ärifestival sTARTUp Day 2017, mis toob kokku üle 2500 osaleja.

Festival toob Tartusse nii Eesti ettevõtlushuvilised kui ka külalised kaugemalt: lisaks välisesinejatele ja -ajakirjanikele on oodata start-up kogukonna esindajaid üle kogu Euroopa. Ürituse eesmärk on viia kokku varajase faasi iduettevõtted suurettevõtete ning investoritega.

«Näiteks võõrustame Venemaa start-up-kogukonna esindajaid ja Prantsuse delegatsiooni “Woman in Innovation” - kümmekond naist Prantsusmaa suurettevõtetest, kes tunnevad huvi koostöö vastu meie ettevõtjatega. See on väga hea mainekujundus Tartule ja Eestile,» sõnab sTARTUp Day 2017 partnersuhete juht Andres Kuusik.

Kuusiku sõnul oli üheks suurimaks väljakutseks leida toimumiskoht, mis mahutaks ära 2500 festivalikülalist. Sobiva koha puudumise tõttu ehitatakse Teaduskeskuse AHHAA ja Turu tänava spordihoone vahele soojustatud telk, mis liidab kaks hoonet üheks.

Ühtlasi hõivab suursündmus kolmeks päevaks märkimisväärse osa linna majutusasutusest. «Meie hotellid on hästi valmistunud sTARTUp Day külaliste vastuvõtmiseks. Tegemist on aasta ühe olulisima üritusega Tartus,» kirjeldab Tartu Hotels’i juhatuse esimees Verni Loodmaa Tartu võimekust säärase suurüritusega toime tulla.

Lisaks põhiprogrammile toimub selleaastase sTARTUp Day raames hulgaliselt tasuta kõrvalüritusi: erinevad koolitused ja seminarid 7.detsembril ning suurejooneline disaini- ja jõuluturg Kellawärk 9.detsembril.

sTARTUp Day ärifestivalil tähistab oma 5.aastapäeva ka Eesti Äriinglite Assotsiatsioon EstBAN. Juubelipidustusele oodatakse üle 100 investori, et tähistada saavutatut ning leida Tartust uusi potensiaalseid varajase faasi ettevõtteid, kelle edule kaasa aidata.

Baltikumi suurim ärifestival sTARTUp Day 2017 toimub 8. detsembril Tartus teaduskeskuses AHHAA. Sündmust korraldavad Tartu Ülikool, Tartu linn, Startup Estonia ning Tartu start-up kogukond. sTARTUp Day 2017 kuldsponsor on Swedbank, hõbesponsorid Pipedrive ja Elisa ning pronkssponsor Contriber. Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Tagasi üles