Eestlased investeerivad 500 000 eurot Euroopa idufirmade kiirendisse

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Raido Pikkar

FOTO: jaanus Jagomägi/Thorgate

Tallinnas tegutsev riskikapitaliettevõte Thorgate Ventures investeerib järgneval neljal aastal pool miljonit eurot Euroopa idufirmade kiirendi Seedcamp uude fondi, mille kogumaksumus on üle 45 miljoni euro ja millest rahastatakse kuni 100 idufirmat üle Euroopa.

Seedcampi 10. sünnipäevaks loodud 4. fondi investeerivad Thorgate Ventures kõrval kokku 60 ettevõtet, riskikapitalisti ja  fondifondi. Thorgate Ventures omanikud võitsid Seedcampi 2013. aastal.

«Oleme olnud piisavalt edukad, et aidata nüüd järgmistel idufirmadel kasvada, et nemad saaksid olla edukad ja investeerida omakorda järgmistesse idufirmadesse. Meist saab Balti ja Põhjamaade ambitsioonikate start-up’ide aken esialgu Londonis asuvasse Seedcampi peakontorisse ja hiljem kogu maailma,» sõnas Thorgate Ventures'i kaasasutaja ja juht Raido Pikkar.

Seedcampi kaasasutaja ja juhtivpartner Reshma Sohoni märkis, et Seedcamp kasvab jätkuvalt, sest Euroopa idufirmad kasvavad.« Usume, et meie fond on ideaalse suurusega, et toetada kõige ambitsioonikamaid ettevõtteid nii hoo sisse saamisel kui ka pikemal teekonnal selleks, et mitte luua vaid 1 miljardi, vaid 10 ja 100 miljardi suuruseid ettevõtteid,» lisas ta.

Eesti ettevõtetest on varasematel Seedcampi konkurssidel edukalt osalenud nii GateMe, Transferwise, GrabCAD kui ka Teleport.

Thorgate Ventures'i investeeringute hulgas on näiteks Londonis toimunud start-up-ettevõtete konkursi Seedcamp võitnud GateMe ja Eesti järgmiseks TransferWise'iks tituleeritud LeapIN, mis pakub veebipõhist ettevõtte haldamise terviklahendust, keskendudes eelkõige e-residentidele.

Tagasi üles