L, 2.12.2023

Google avalikustas: mida eestlased sel aastal enim otsisid?

Aivar Pau
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Näpuvurrid
Näpuvurrid Foto: GEORG KÕRRE/PM/Scanpix Baltics/Scanpix

Maailma suurim otsingumootor Google avalikustas täna ülevaate «Year in Search», kus on välja toodud ka 2017. aastal Eestis enim populaarsust kogunud otsingud.

Populaarseimad otsingud langevad suuresti kokku sel aastal Eesti ühiskonnas aset leidnud sündmustega ning meedias palju kõneainet pälvinud teemadega.

Värskest ülevaatest selgub, et otsingusõnadest ja fraasidest trükkisid eestlased sel aastal Google`i otsinguportaali enim fraasi «ID-kaardi sertifikaatide uuendamine».

Suurt huvi tunti ka oktoobris toimunud kohalike omavalitsuste valimiste valimistulemuste kohta. Populaarseimate otsingusõnade esikümnest leiab muuhulgas ka näiteks palgakalkulaatori ning fidget spinner’i ehk näpuvurri, mis sel aastal ülemaailmselt tõeliseks mängufenomeniks osutus.

Muusikutest ja bändidest otsiti enim infot suvel Eestis kontserdi andnud menubändi Rammsteini ning saates «Su nägu kõlab tuttavalt» üles astunud Valter Soosalu, Marta Laani ja Bert Pringi kohta. Populaarseimaks otsitud telesaateks osutus ETV+ kanalis novembris startinud hinnatud vene komöödiasari «Olga».

Enim otsitud sõnad ja fraasid

 1. ID-kaardi sertifikaatide uuendamine
 2. iPhone 8
 3. Valimistulemused
 4. Palgakalkulaator
 5. Politsei ja piirivalveamet
 6. iPhone X
 7. Fidget Spinner
 8. Tuludeklaratsiooni esitamine
 9. Smart ID
 10. Coop pank

Enim otsitud muusikud ja bändid

 1. Rammstein
 2. Linkin park
 3. Valter Soosalu
 4. Marta Laan
 5. Bert Pringi

Enim otsitud telesaated

 1. Oльга
 2. Физрук
 3. Prooviabielu
 4. Stranger Things
 5. Väikesed hiiglased

Enim otsitud üritused ja tähtpäevad

 1. Valimised
 2. Eurovisioon
 3. Isadepäev
 4. Emadepäev
 5. Eesti laul
 6. Laulupidu
 7. Muinastulede öö
 8. Jaanituled
 9. Õllesummer
 10. Vastlapäev

Rohkem infot Google`i «Year in Search» 2017. aasta populaarseimate otsingute kohta leiab veebiaadressilt Google.com/2017, blogist ja iga-aastasest videost.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles