Politsei esitas Gemaltole üllatusnõude ka seoses Eesti passi tootmisega

Eesti pass. FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES

FOTO: EERO VABAMÄGI/PM/SCANPIX BALTICS

Politsei ja piirivalveamet (PPA) saatis möödunud nädalal üllatuslikult nõudekirja ka Eestile passe tootvale Gemalto Soome esindusele, juba varem on PPA esitanud seoses ID-kaardi turvaprobleemidega suurnõude Gemalto esindajale Eestis TRÜB Baltic ASile.

Möödunud nädala kolmapäeval ettevõttele Gemalto Oy esitatud politsei nõudekirja sisu ja põhjus jääb esialgu saladuseks. PPA dokumendiregistris seisab, et kirja sisule on seatud juurdepääsupiirang kuni aastani 2022.

PPA pressiesindaja Kristi Ruul märkis, et Gemalto Oy-ga on politsei- ja piirivalveametil passide tootmise leping.

«Viidatud kiri ongi seotud passi lepingu täitmisega,» kinnitas Ruul ja märkis, et ID-kaardi lepinguga see kiri seotud ei ole.

Sellest võib teha järeldusele, et PPA ja dokumenditootja Gemalto vahel on hetkeks üleval ja lahenduseta juba kolm konflikti.

Esiteks on kohtus vaidlus selle üle, kes jätkab viimase riigihanke tulemusel Eestile ID-kaartide tootmist. Teiseks on politsei esitanud septembri alguses Gemalto esindusele esialgse nõude seoses ID-kaardi turvanõrkusega ning kolmandana on nüüd nõue teele läinud ka seoses passide tootmisega.

Tagasi üles