FOTO: Telia

Eesti suurima tehnikakaupade veebipoe ostustatistikast selgub üllatuslikult, et eestimaalased eelistavad sel aastal kingikotti panna Apple’i ja Samsungi tippmudeleid, kirjutab Raigo Neudorf tehnoloogiaportaalist Digitark.

TELEFONID KINGIKOTTI

Telia Eesti mobiiltelefonide segmendi tootejuhi Taavi Tingi sõnul on säärane ostuhuvi Eesti turul pretsedenditu, kuna varem pole tippklassi mudelite järele vähemasti jõuluperioodil nii suurt nõudlust olnud.

„Samas peab arvestama, et ka tippmudelite hinnad pole kohalikul turul nii madalal olnud. Näiteks Apple iPhone 6 (32GB) ja Samsung Galaxy S7 hind on langenud esmakordselt alla 400 euro, mistõttu on need ka klientide poolt ühed kõige enam ostetud mudelid,“ märkis Ting.

Samuti on väga populaarne nutitelefon Sony Xperia XZ1 Compact, mille hind on tavapärasega võrreldes 130 eurot odavam. Lisaks saavad kõik XZ1 soetajad kaasa hinnalise kingituse, milleks on Harman Kardon ONYX Studio 4 BT kõlar, mille väärtus eraldi on 239 eurot.

Soodsama hinnaklassi nutitelefonidest on suur nõudlus Huawei P10 Lite mudeli järele, mida taaskord võimendab telefoniga kaasnev kingitus ehk aktiivsusmonitor.

Taavi Tingi kinnitusel eelistavadki inimesed soetada tooteid, millega saab kaasa täiendava kingituse. Seetõttu kuuluvad inimeste ostueelistuste hulka erineva hinnaklassiga nutitelefonid, millega saab tasuta kaasa kas kõrvaklapid, aktiivsusmonitori või hoopis teise telefoni.

LEMMIKUD TELERID

Telerite poolelt lööb laineid Samsungi 55-tolline LED mudel, mis maksab tavapärasega võrreldes 100 eurot vähem ning mille ostuga saab tasuta kaasa Samsung Galaxy J3 nutitelefoni.

Vaata, millised teised tehnikakaubad on sel aastal populaarsed.

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!