FOTO: Taavi Õmblus

Veidi enam kui nädal aega tagasi tarbijaelektroonikamessil CES esitletud uus mid-range telefon Samsung Galaxy A8 (2018) on jõudnud müüki ja see on parem kui kunagi varem, kirjutab Taavi Õmblus tehnoloogiaportaalist Digitark. 

Alates A-seeria telefonide lisandumisest Samsungi tootevalikusse, on need alati nii hinna kui ka tehniliste näitajate poolest paigutunud hierarhias allapoole S-seeria lipulaevadest. Seekord julgeksin aga öelda, et uue A8 puhul võinuks telefoni nimi vabalt olla ka S8 Mini, sest kuigi sel puuduvad mõned S8-le omased uhkemad funktsioonid, on sel lipulaeva ees ka mõned eelised (teiste seas näiteks kaks SIM-kaardi pesa).

EKRAAN

Telefonil on suurepärane 5.6-tolline Full HD+ (2220×1080) Super AMOLED ekraan, kuvasuhtega 18,5:9, mis tänu piklikule kujule mahutab ekraanile rohkem infot ning muudab telefoni käes hoidmise mugavamaks. Kuigi resolutsioon on väiksem kui S8-l (2960×1440), siis tegelikult kuvab ka S8 vaikimisi pilti Full HD+ resolutsiooniga, et säästa telefoni akut. Tänu Super AMOLED tehnoloogiale läheb ekraan ülimalt eredaks ning on mugav vaadata ka otsese päikesevalguse käes. Kõik värvid on erksad, valged on lumivalged ning mustad sügavmustad. Loomulikult ei puudu ka Always On ekraan, mis näitab lukustusekraanil alati kellaaega, kuupäeva ja saabunud teavitusi.

Kuigi tänu 18,5:9 kuvasuhtele on telefon piklikum ja mahub paremini kätte, tekitab see ka mõningast ebamugavust. Nimelt on enamus videosisu filmitud kuvasuhtega 16:9, mis tähendab, et videote täisekraanil vaatamisel on sul kaks valikut:

 lepid ekraani servadesse jäävate mustade aladega, kuid näed 100% ülesfilmitud sisu või

 lohistad kahe näpuga video servade poole, mis küll täidab kogu ekraani ilusa pildiga, kuid kaotab ära mõned protsendid kaadri ülemisest ja alumisest servast.

JÕUDLUS JA IGAPÄEVANE KASUTAMINE

Kaheksatuumaline Exynos 7885 protsessor koos 4 GB põhimäluga jooksutab telefoni väga ilusti ning ligi nädalaajase katsetamise järgselt ei jooksnud telefon kordagi kokku ega läinud isegi kuumaks multitask’ides või mängides nõudlikke mänge nagu Asphalt 8. Telefoni 32 GB sisemälu on tavakasutajale kindlasti täiesti piisav ning kasutades erinevaid pilvevõimalusi nagu Dropbox, Google Drive/Photos, Online Pilv jne, ei tohiks sellest üldiselt puudu tulla. Sellegipoolest on mälukaardiga võimalik telefoni mälu laiendada kuni 256 GB.

Paremale servale sisselülitamisnupu kohale paigutatud kõlar on ideaalse asukohaga nii mängimiseks kui Youtube’ist videote vaatamiseks, kuna heli läheb üllatavalt valjuks ning seda on üsna keeruline käte või sõrmedega kogemata kinni katta. Regulaarseks muusika kuulamiseks soovitan kasutada siiski kõrvaklappe või kõlarit.

Loe lisaks Digitargast. 

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!