Optika vs vask
Vaatamata sellele, et optiline kiud koosneb klaasist ja selle üksikuid struktuure peab ettevaatlikult käsitsema, peab valmiskaabel vastu väga suurele koormusele. On olemas kaablid, mis suudavad taluda üle 80 kg tõmbetugevust.
Uuringud on näidanud, et optilised kiud taluvad suuremat koormust kui vask. Lisaks ei ohusta optilist kiudu vasest erinevalt rooste, oksüdeerumine, vesi ega lumi ning see ei reageeri raadiolainetele.
2021. aastaks aga katab juhtmevaba internet juba 85% maakerast.
Veel üks oluline eelis vase ees on see, et optiline kiud ei karda äikest ega elektrivõrgus esinevaid häireid. Erinevalt ADSL-modemitest, mis kipuvad äikese korral rivist välja langema (äikeselahenduse ajal 220 V ja ADSL-liini ühenduskohas tekkivate potentsiaalide erinevuse tõttu), on optiline terminal palju töökindlam, kuna optiline sideliin edastab valgust, mitte elektrivoolu. Sellest võib järeldada, et valguskaabli kaudu edastatav internetiühendus on vaskkaablist usaldusväärsem ja turvalisem. Tuletame meelde, et äikese põhjustatud elektrivõrgu pingekõikumised ei käi garantii alla, seepärast ei tasu loota ka põlenud seadmete tasuta väljavahetamisele.
Kiiremini, kiiremini, veel kiiremini
Möödunud aasta suvel kirjeldas Google‘i peainsener ja futurist Ray Kurzweil, kelle ennustused on varemgi täide läinud (nt Siri, eksoskeleti ja liitreaalsuse tekkimine) oma tulevikuvisiooni järgmiseks 30 aastaks. Muu hulgas arvab Ray, et 2019. aastast hakkavad välisseadmete juhtmed ja kaablid kasutuselt kaduma, see aga tähendab, et kogu tehnika majapidamises, sh olmetehnika, ühendatakse kiiresti ühtsesse võrku. Kaableid jäävad külmkapi, mikrolaineahju või televiisorini vedama vaid fanaatikud.