L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riik müüb elektriautode laadimisvõrgustiku sügiseks maha

Aivar Pau
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Elmo Rent
Elmo Rent Foto: Peeter Langovits

Eesti elektromobiilsuse programmi ELMO raames loodud elektriautode kiirlaadimisvõrgustik saab sügiseks uue omaniku.

«Elektrisõidukite kiirlaadimistaristu enampakkumise dokumendid valmivad nädala-paari jooksul, pärast mida tuleb kooskõlastusring. Eesmärk on mais kuulutada välja enampakkumine ja jõuda uue omanikuga lepingusse sügisel,» ütles Postimehele majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja Rasmus Ruuda.

ELMO programmi raames loodud kiirlaadimistaristu hankeleping sai tegelikult läbi juba eelmise aasta lõpus, kuid uue enampakkumise väljakuulutamine on veninud.

See kiirlaadimistaristu on algusest peale kuulunud riigile ning kogu programmi eest on vastutav majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Võrgu haldamist on seni korraldanud sihtasutus KredEx ning laadijaid opereerib ja haldab hankelepingu alusel ABB.

Kiirlaadimistaristu omandamise vastu on huvi tundnud ka riigiettevõte Elektrilevi.

Kiirlaadijaid endid on Eestis praegu 167, neist 102 paiknevad linnades ja 65 maanteede ääres. Suurematest linnadest on Tallinnas 29, Tartus 11, Pärnus viis ja Narvas kaks kiirlaadijat. Kogu võrgustik on välja toodud siin: http://elmo.ee/laadimispunktide-vorgustik/

Eestis ostetakse parimal juhul üks elektriauto kuus, reeglina mitte ühtegi. Küll aga on järjest aktiivsemalt tegutsemas ettevõte ELMO Rent, mis programmi raames vanu elektriautosid välja rendib – sellesse masinaparki kuulub praegu 31 elektriautot – 22 Nissan Leafi ja 9 Mitsubishi i-Miev’i ning – ning 20 rendiautode tavalaadijat. Lisaks tegutseb Eestis Elektritakso.

Eesti elektromobiilsuse programm ELMO on Eesti valitsuse ja Mitsubishi Corporationi koostöös käivitatud programm elektriautode ja laetavate hübriidide kasutusele võtmise toetamiseks. Eestisse on programmi raames soetatud 1200 elektriautot.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles