Riigil lasub surve lasta Eestisse võõrtöölised (33)

Aivar Pau
, ajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eestis kasvab igal aastal mitmesaja võrra ka ehitajate puudus.
Eestis kasvab igal aastal mitmesaja võrra ka ehitajate puudus. Foto: Erik Prozes / Postimees

Ettevõtluse katusorganisatsioonid on avaldavad riigile üha tugevamat survet leevendada sisserändekvoote ning hakata lausa toetama võõrtööliste palkamist kõigisse valdkondadesse, kus tööjõu puudus kõige teravam.

Sisserände kvoodi alt on juba välja pääsenud meile palju rahvusvahelist populaarsust toonud IT-valdkond ja iduettevõtlus. Lisaks asus majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) möödunud nädalast maksma 2000-eurost välisvärbamise toetust ettevõtetele, kes toovad siia vähemalt aastaks IT-spetsialisti olgu siis Euroopa Liidust või väljaspoolt.

Eestis on juba praegu puudu 7000 IT-spetsialisti ning aastaks 2025 on see näitaja kasvanud vähemalt 8600 inimeseni. Karm reaalsus näitab aga seda, et täpselt sama suur puudus on Eestis tööstusjuhtidest, hulgi- ja jaekaubanduse spetsialistidest, ehitusvaldkonna juhtidest, tööstuse töödejuhatajatest, veoautojuhtidest ja meditsiiniõdedest.

Tagasi üles