Ärevusepilv nimega GDPR Eesti ettevõtete kohal

  • Excel on endiselt lubatud.
  • Andmete kasutamise reeglid tuleb muuta inimkeelseks.
  • Tööd saavad sajad andmekaitsespetsialistid.
  • Trahvid ulatuvad miljonitesse.

Ettevõtjatel tasub uue andmekaitsemääruse suhtes tähelepanelik olla.

FOTO: PantherMedia / Scanpix

Täpselt kuu pärast kehtima hakkavad Euroopa Liidu uued andmekaitsereeglid on oma keerukusega Eesti ettevõtetes palju ärevust ja peavalu tekitanud, kuid lähemal vaatlusel selgub, et üle võimete käivaid tiritammesid ei tule selle pärast teha peaaegu kellelgi.

Tellijale

25. mail kehtima hakkav isikuandmete kaitse üldmäärus ehk GDPR kinnistab nimelt need reeglid, mida üks enesest ja klientidest lugu pidav ettevõte kliendiandmete hoidmisel juba niigi järgib. Isegi Excel ei lähe nüüd põlu alla ja endiselt võib klientide andmeid sellises vormis hoida, kuid kui klientide andmete hoidmiseks kasutatakse pilveteenust, tuleb andmed tuua Euroopas asuvatesse serveritesse.

Andmekaitse inspektsiooni spetsialistid ütlevad, et kui andmete töötlemisega on ettevõttes juba varasemast kõik korras, ettevõte teab, milliseid andmeid, mis eesmärgil ja millisel õiguslikul alusel ta kogub ning kasutab, siis suuri muutusi vaja ei olegi. Kui aga ettevõttel on andmed korrastamata ning ta ei suuda tagada nende turvalisust, on uuendusi nüüd kindlasti vaja.

Tagasi üles