Oma usaldamatuse tekke näide on välja käia ka Europarlamendi asepresidendil Evelyne Gebhardtil, kes sai alles hiljaaegu teate, et peab välja vahetama oma paroolid, kuna need on häkitud. «Ühelt poolt võttis see tublisti aega, teisalt tekitas see minus usaldamatust selle teenuse vastu,» ütles Gebhardt.
Aga kontroll, reguleerimine ja üha karmimad normid on vaid üks mündi üks külg. Omad õigused on ja peavad olema digiettevõtetel ja innovatsiooni allutamine liiga ahistavatele normidele pole kindlasti see, mida Euroopa praegu vajab.
Üks sellise seisukoha tulihingeline pooldaja on kahtlematult Euroopa Parlamendi üks liberaalsemaid liikmeid Dita Charanzova. «Ülereguleerimine tapab innovatsiooni, ülereguleerimine piirab võimalusi,» kõlab tema seisukoht.
Tema soov on hoopis vananenud reeglite kõrvaldamine ning nende asemel kogu Euroopas ühtselt kehtivate normide kehtestamine. 27 eri riigi normidega arvestamine on Charanzova sõnul tõsiseks takistuseks Euroopa ettevõtete eduloos – rahvuslikud takistused peavad kaduma.
«Me elame digirevolutsiooni ajajärgul ja me peame oma seadusi reformima, et need vastaksid uuele reaalsusele,» leiab Charanzova.
Paljuski sama meelt on parlamendi liige ja GDPRi raportöör Jan Philipp Albrecht, kes leiab, et globaliseerumine, digitaliseerimine ja automatiseerimine on siin, et jääda, ning meie ainus võimalus on selle teadmisega elada ja töötada. Ning küsimus ei ole vaid usalduses tehnoloogia, vaid ka demokraatia ja poliitikute vastu.
«Inimesed keeravad poliitilistele liidritele selja, kui nad näevad, neil pole enam mingisugust mõju globaliseerumisele ja digitaliseerumisele,» leiab ta.