Kahepäevasel konverentsil astub üles enam kui 30 digiarengute asjatundjat ja suunajat. Konverentsi avab president Kersti Kaljulaid. Konverentsi peaesinejateks on professor Beth Simone Noveck, ettevõtja Andrew Keen, digiuuringute ekspert Guénaëlle Gault ja avaliku sektori digiekspert Niels Godfredsen.
Konverentsil on esindatud kõik maailmajaod, üheksa riiki on esindatud ministritasandil: Afganistani, Alžeeria, Antigua ja Barbuda, Bangladeshi, Bhutan, Ghana, Kongo, Santa Lucia ja Ukraina. ELi 28st liikmesriikidest on esindatud 18 riiki. Konverentsi kõige kaugem osaleja tulevad Vanuatult ja Uus-Meremaalt.
E-riigi Akadeemia arendusdirektor Hannes Astoki sõnul keskendub tänavune konverents internetikasutajate ootustele ja vajadustele riigiga suhtlemisel ja digitaalsel asjaajamisel.
«Riigid ja omavalitsused seisavad silmitsi tõsiasjaga, et inimesed on internetis, kuid nemad mitte, või on seal kasutajate jaoks väga ebamugavalt. Konverentsi mõte on teadvustada valitsustele ja organisatsioonidele vajadust olla oma rahva jaoks olemas ka internetikeskkonnas ning pakkuda ideid, kuidas tuua kogukonnad, omavalitsused, IT ettevõtted ja idufirmad arendama inimestele vajalikke ja käepäraseid teenuseid,» ütles Hannes Astok. «E-riigi arendamine on ühislooming, mitte ametkondade ajaviide. Eesti võiks olla siin eeskujuks.»
Konverentsi aruteludes otsivad eksperdid muu hulgas vastust küsimustele, kas Euroopa Liidu uus andmekaitseseadus takistab või toetab digiarengut, kas riigid suudavad pakkuda kodanikele kasutaja-keskseid e-teenuseid ning millised on digiajastul demokraatia proovikivid. Ühtlasi saab tutvuda Eesti IT- ja digivaldkonna iduettevõtete ning idapartnerlusriikide e-riigi arendamise kogemuste ja uuemate arengutega.