FOTO: Xqisit

Pole kuigi palju aega mööda sellest, kui Apple tekitas globaalset nurina nii sõprade kui vaenlaste seas iPhone’i kõrvaklapipesast loobumisega. Tänapäeval levib sama trend ka androidiga telefonide seas ning kõrvaklapipesa puudumisele ei vaadata enam kuigi viltuse pilguga. Pole ka põhjust, sest tänu Apple’i julgele sammule on hüppeliselt kasvanud juhtmevabade kõrvaklappide valik ning muutunud soodsamaks nende hinnad. Xqisit oE400 on siin tüüpiline näide, kirjutab Erki Oras tehnoloogiaportaalist Digitark. 

Klapid

Tegu on nö over-ear kõrvaklappidega, mis tähendab, et need katavad ära terve kõrva, mitte ei istu kõrva peal (on-ear) või kõrva sees (in-ear). Reeglina on sellised klapid pikemal kasutamisel kõige mugavamad, vähemalt mina ise eelistan neid kindlasti kõrvapealsetele klappidele. Selle ja juhtmevabaduse eest saavad klapid minu käest kindla punkti. Küll aga võivad pikema kuulamisega häirima hakata nende klappide kunstnahast padjad, mille all päris nahk kergesti higistama hakkab nagu minul see juhtus. Jahedama ilmaga või jahedamas lennukis seevastu ei tohiks see probleemi tekitada.

Antud klappide koostekvaliteet on keskpärane, kuid hinnaklassi silmas pidades, siis isegi päris hea. Tõsi, välimus on suhteliselt ilmetu ning disain olulisi loorbereid ei lõika ja catwalk’il edvistama sellega ei pääse. Samas on see piisavalt funktsionaalne ning kindlasti ei riiva see silma kellelgi. Klappidega tegeledes need kergelt plastiselt nagisevad, kuid muusikaesitusele see mõju ei avalda.

Erinevalt tippklassi klappidest, kus muusikat saab hallata intuitiivselt, sõrmega klapi pinnal liigutades ja ilma füüsilisi nuppe kasutamata, on Xquisit oE400 varustatud füüsiliste nuppudega. Esialgu tundub see küll algeline, kuid sõrmed harjuvad nuppudega üllatavalt kiiresti.

Lisaks klappidele kuuluvad veel komplekti kunstnahast kotike, kuhu klapid pista sel ajal, kui neid ei kasutata. Peale selle ka juhe olukordadeks, kui klappide aku on ootamatult tühjaks saanud. Ning mõistagi ka USB-laadimisjuhe klappide laadimiseks. Mitte midagi liiga edevat, kuid kõik vajalik on olemas.

Loe edasi Digitargast. 

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!