Sõiduproov. Läbinisti uus Peugeot 508: sale, ilusa madala hoiakuga ja keerab kurve nõtkelt

Peugeot 508.

FOTO: Esta Tatrik

See ei ole vanamoeline sedaan. See on uus Peugeot 508. Ja ta on eelmisest igas mõttes palju parem.

Tellijale Tellijale

Elasid kord suured sedaanid ja neil läks hästi. Nende rammusad karjad rändasid maanteedel ja asustasid äärelinnu. Koos universaalkerega isenditega võis praeguse Peugeot 508, Ford Mondeo, Opel Insignia, Volvo S60 või Škoda Superbi eellasi leida pea kõikjal. Nende noorusaegadesse jäi hägus mälestus Woodstockist, nad funk’isid läbi diskoajastu, pudenevad litrid tuules. Nad elasid üle patšokkidega pintsakud, «Vaprad ja ilusad» ning seilasid lootusrikkalt uude aastatuhandesse.

Kuni kusagil kümmekond aastat tagasi hakkas traditsiooniliste sedaanide läbimüük kolinal kukkuma, kui linnadžiibid asusid neid välja trügima eeslinnadest ja puksima maanteedelt. Muidugi, kusagil siidi ja draakonite maal Hiinas võib kõik olla teisiti, kuid Euroopa jaoks tuleb autotööstusel traditsioonilise sedaani müümiseks kõik hoolikalt läbi mõelda, kindlasti millegagi üllatada ning välja tulla millegi uuega.

Peugeot tuli. 508 on nii läbinisti ümber tehtud, et juba on jõutud imestada, kas poleks just siin olnud paras moment vahetada mudelitähist.

Tagasi üles
Back