Krüptovaluutade turge on väga lihtne häkkida

Seulsi asuv kübervaluutade turg Bithumb, kust häkkeris varastasid juunis 31 miljonit dollarit.

FOTO: Ahn Young-Joon / AP

Alates 2011. aastast on toimunud 56 küberrünnakut, mis on suunatud krüptovaluuta turgudele, kübermüntide esmapakkumistele ja muudele küberrahaplatvormidele kogu maailmas, selgub Londonis asuva finantsteenuste analüüsifirma Autonomous Research analüüsist.

Häkkerite tekitatud kahjumid ulatuvad kokku 1,63 miljardi dollarini, kirjutab The Wall Street Journal. Kõige suuremad häkkimised on 2014. aastal toimunud bitcoin’i suurimale turule Mt.Cox ja Coincheki ründamine eelmises jaanuaris. Värskeim häkkimine toimus 9. juulil, kui häkkerid varastasid 23,5 miljonit dollari väärtuses kübervaluutat Iisraeli platvormist Bancor.

Häkkimiste üha suurenev sagedus osutab kübervaluutade ja platvormide, mida kasutatakse nendega kauplemiseks, haavatavusele. Üha suurem hulk investoreid tunneb muret võimalike pettuste ja regulatsioonide puudumise pärast.

Kõige rohkem rünnakuid toimub Aasias, mis on ka kübervaluutade kauplemise keskmeks. Sel aastal toimunud seitsmest häkkimisest, mille käigus on varastatud kokku 800 miljonit dollarit, neli on toimunud just selles regioonis. Kogu eelmisel aastal kokku leidis aset kuus häkkimist.

«Kübervaluutaturgudele on lihtne jõuda, pingutusi ja kulusid tuleb teha vähe ja ründajate investeeringute tootlus on maksimaalne,» ütles majanduslehele New Yorgis asuva küberturvalisusettevõtte BLAKFX president Robert Statica.

Praegu on maailmas 205 kübervaluutaturgu (börsi) ja -platvormi, suur osa neist asub Aasias.

Tagasi üles