K, 1.02.2023

Tähelepanu! Google Street View autod pildistavad taas kogu Eesti üles

Aivar Pau
, ajakirjanik
Tähelepanu! Google Street View autod pildistavad taas kogu Eesti üles
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Google Street View autod
Google Street View autod Foto: Google

Google’i kaameratega varustatud autod teevad sel suvel taas Eestile tiiru peale, et salvestada uusimaid andmeid ja vaateid.

Lisaks olemasoleva info uuendamisele Google Mapsi rakenduses on sellel korral Google’i eesmärgiks linnadevaheliste maanteede salvestamine.

Ka sellel korral on Google võtnud kasutusele erimeetmed, et kaitsta inimeste privaatsust ning enne avaldamist läbib kogutud fotomaterjal eritöötluse, mis tsenseerib inimeste näod ja sõidukite numbrimärgid, tagades nõnda inimeste anonüümsuse.

Täiendava meetmena pakub Street View rakendus võimalust raporteerida piltidest, mis kellegi privaatsust võivad ohustada, vajutades «Report a Problem» või «Probleemist teavitamine» nupule ekraani all paremal nurgas. Sellisel juhul läbivad fotod täiendava töötluse või vajadusel eemaldatakse täielikult.

Google Maps Street View on Google Mapsi üks populaarsem lisa, mis on saadaval juba 85 riigis üle maailma ning katab sealjuures osaliselt ka Arktikat ja Antarktikat.

Tänu Street View-le saavad inimesed näha 360-kraadiseid vaateid tänavatest koos arhitektuuri ja kultuurimälestistega. Google Street View on ühtlasi saadaval Google Earthis ja Google Mapsi mobiilirakenduses.

Inimeste nägusid autode kaamerad küll ei salvesta, aga kes soovib Google’ile oma uhkemaid riideid demonstreerida, siis tasub valmis olla alates 25. juulist, mil Google’i autod Eesti teedele jõuavad ning seejärel siin kahe kuu vältel tänavamoodi jäädvustavad. Kes pildistamiseks põhjalikumalt soovib ette valmistuda, saab lisainformatsiooni ning autode reaalajas liikumist jälgida veebilehel https://www.google.com/streetview/understand/.

Märksõnad
Tagasi üles