Sama kinnitas Postimehele ka politsei- ja piirivalveameti pressesindaja Maria Gonjak: «Aastaid on üks levinuimaid petuskeeme olnud vastamata kõnede tegemine välismaa numbritelt, millele tagasi helistades võetakse helistajalt mitmekordset tariifi. Teise variandina saabub kõne välismaa numbrilt ja selle vastuvõtja kuuleb vaikust või kõne katkeb, mis sunnib inimesi tagasi helistama.»
Kui kõnet välismaalt oodata ei ole, siis ei maksa Gonjaki sõnul vastata tundmatult numbrilt tulnud vastamata kõnele, eriti kui helistaja on nimme lasknud telefonil vaid mõni hetk kutsuda.
Oma hoiatuse pani sotsiaalmeediasse välja ka keskkriminaalpolitsei:
Elisa: oleme blokeerinud juba 20 numbrit
Telekomiettevõte Elisa andis teada, et on viimase ööpäeva jooksul blokeerinud ligi 20 Samoa suunakoodiga telefoninumbrit.
Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann märkis, et juhul kui telefonile tekib vastamata kõne tundmatult välismaa numbrilt, siis sellest ohtu kliendile ei ole ning rahalist kulu ka mitte, kui tagasi ei helistata.
«Kui telefonile jäetakse sõnum või vastamata kõne võõra suunakoodiga tundmatult numbrilt, on targem seda täielikult ignoreerida,» ütles Ploomann.
Juhul kui number on sattunud spämmerite huviorbiiti, on telefonis võimalik blokeerida sissetulevaid sõnumeid ja kõnesid kindlatelt numbritelt. Seda on osa telefonide puhul võimalik teha kõneseadete alt.
Nutitelefonide omanikud saavad korduvate, võõra suunakoodiga kõnede puhul kasutada spetsiaalseid kõneblokeerimisäppe, mille leiab vastavalt Google Play poest, iTunes’ist ja teistest usaldusväärsetest äpipoodidest.
«Blacklisti äpid või «Call Block»-äpid võimaldavad piirata kõnesid tundmatutelt numbritelt või juba teada olevatelt konkreetsetelt numbritelt, enamik neist äppidest on kasutajatele kättesaadavad tasuta,» rääkis Ploomann.