Kaitsepolitsei: Yandexi äppi kasutades tuleb arvestada, et Venemaa ei järgi ELi nõudeid

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Yandex.Taxi.

FOTO: Madis Sinivee

Kaitsepolitsei soovitab taksoäppi Yandex.Taxi kasutades arvestada sellega, et rakenduse kaudu kogutud info läheb Venemaa serveritesse.

«Venemaa, kelle serveritesse info läheb, ei järgi Euroopa Liidus kehtivaid andmekaitse nõudeid ja põhimõtteid,» ütles kaitsepolitsei büroojuht Andres Kahar Postimehele.

Taksorakendus Yandex.Taxi alustas Eestis tegevust sel aastal.

Leedu riiklik küberkaitsekeskus hoiatas esmaspäeval inimesi Yandex.Taxi taksorakenduse kasutamise eest, märkides, et seda võidakse kasutada ebaseaduslikuks andmete kogumiseks ja hoiustamiseks.

Leedu riikliku julgeoleku ministeerium teatas, et rakenduse nõue pääseda ligi mobiiltelefonil olevale informatsioonile võib luua tingimused isiklike andmete ebaseaduslikuks kogumiseks ja talletamiseks, seades ohtu inimeste privaatsuse.

Küberkaitsekeskuse teatel viiakse läbi Yandex.Taxi rakenduse põhjalik analüüs ja kuniks rakenduse turvalisuse osas ei olda kindlad, soovitati seda inimestel mitte kasutada.

Riigi Infosüsteemi Ameti küberjulgeoleku allüksuse CERT-EE juht Tõnu Tammer ütles eile, et amet ei keela ühegi taksoäpi kasutamist, kaasa arvatud riigiasutuses.

«Küll aga tasuks ühe või teise rakenduse kasutamisel oma andmetega hoolikalt ümber käia,» ütles Tammer.

Andmekaitse Inspektsioon soovitab äpiga liitujatel vaadata enne nõusoleku andmist andmete kasutamiseks oma nutitelefonis, mida küsitakse või milliseid tingimusi seatakse.

Tagasi üles