Veriff'i arendusjuhiks saab Skype'i eksjuht

Eesti tehnoloogiaettevõte Veriff'i arendusjuhiks saab Tiit Paananen.

FOTO: Veriff

Eesti tehnoloogiaettevõte Veriff'i arendusjuhiks saab Tiit Paananen, kes aastatel 2005-2013 töötas Skype’is, sellest poolteist aastat Skype Eesti tegevjuhina. Viimased kolm aastat on Paananen töötanud Pipedrive’i kvaliteedijuhina.

Pipedrive’i kvaliteedijuhina ehitas ta automatiseeritud tarkvaraarenduse süsteemi, mis võimaldas realiseerida platvormi arendustöid vaid ühe tööpäevaga. Kasutades katkematut ja integreeritud tarkvaraarenduse süsteemi, uuendati Pipedrive’i kasutajale märkamatult kuni 60 korda päevas.

Veriff'is saab Paananeni vastutusvaldkonnaks tarkvara- ja tootearendusmeeskondade kasvatamine ning teenuse kvaliteedi tagamine. Tema eesmärk on arendada turvaline ja mugavam isiku autentimise tööriist, kus inimene ei pea identiteedi kinnitamiseks oma füüsilist asukohta muutma.

“Usaldusväärsete suhete loomine virtuaalsetes keskkondades on kitsaskoht, mille lahendamine on endiselt suur väljakutse. Ometi põhineb virtuaalne äri usaldusel. Skype’i eesmärk oli tagada, et kõik maailma inimesed saaks omavahel tasuta suhelda videokõne vahendusel. Pipedrive teeb sadade tuhandete müügiinimeste elu lihtsamaks nii, et nad saaks keskenduda oma põhitegevusele. Veriff võimaldab luua internetis usaldusväärseid suhteid konverteerides isikut tõendav dokument turvaliselt digitaalseks identiteediks – inimene kuhugi liikuma ei pea, piisab vaid dokumendist ja nutiseadmest,” rääkis Paananen. 

Veriff pakub turvalist isikutuvastamise teenust virtuaalsetes keskkondades. Ettevõte asutati 2015. aastal toona 20-aastase Kaarel Kotkase poolt. Toode toodi turule 2016. aasta juunis, kui kaks ettevõtet – Inbank ja Hansapost – integreerisid Veriff’i teenuse vähendamaks isiku taustakontrolli protseduurist tulenevaid äririske.

Tänavu kevadel paigutas Nordic Business Report Kaarel Kotkase Põhja-Euroopa 25 kõige mõjukama noore ettevõtja hulka. Tänaseks on Veriff'il rohkem kui 60 klienti üle maailma. Nende hulka kuuluvad finants- ja jagamismajanduse ettevõtted ning online-kaubamajad. Veriff on ühe mainekaima startup-kiirendi Y-Combinator vilistlasettevõte, mis on kaasanud 8,4 miljonit dollarit riskikapitali investeeringuid.

Tagasi üles