Gansen tunnistas, et korraldajate kommunikatsioon ei olnud Eesti siseselt senini piisav ning nad polnud arvestanud osade inimeste väga suure robotihuviga, kuid nüüdseks on mõlemad küsimused arvesse võetud ja osaliselt juba lahendatud.
Ta ei välistanud ka seda, et tasud ikkagi üldse ära kaotatakse. «Lühidalt, jah, kui partnereid tuleks piisavalt juurde või olemasolevad toetaksid suuremate summadega, siis saaks teoreetiliselt osalustasu ära jätta või kordades vähendada,» ütles ta.
Gansen märkis, et pileti kehtestamise info edastati Robotexi võrgustikus olevate juhendajateni juba kevadel koos suurusjärkudega ehk see info ei olnud kellegi jaoks uudis.
- Eesti noortele tehtud sooduskoodid olid olemas meil samuti juba kevadest saati.
Robotex Internationali tegevjuht Ave Laas lisas, et enne osalustasude kehtestamise otsuse langetamist konsulteeriti mitmete kogenud juhendajatega erinevatest ringkondadest ja ettepanek osalustasu kehtestamiseks tuligi just nende poolt.
«Seda peamiselt seetõttu, et osalustasu tõstab tõenäosust, et Robotexil osalemist võetakse tõsisemalt ja pühendunumalt ning see omakorda mõjutab positiivselt sündmuse, sealhulgas võistluste ja võistlejate, üldist kvaliteeti,» rääkis Laas.
Robotex International 2018 toimub juba ligi saja päeva pärast novembri lõpus - 30. novembrist 2. detsembrini Tallinnas. Päris pisikestele on esimesed võistlused (Insplay Roboliiga ja LEGO WeDo) osalustasuta. Lisaks on sellel aastal tasuta ka Tüdrukute tuletõrjumise võistlus ja Taxify Challenge võistlus.
Ürituse partnerid on teiste hulgas Starship, Startup Estonia, Taxify, Elisa, Tallinna Tehnikaülikool ja Tartu Ülikool.