Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eesti geenivaramust võib sündida midagi suuremat kui Uber

Tartu Ülikooli geenivaramu asedirektori Tõnu Esko sõnul on vaja IT-lahendust, mis analüüsiks inimese geneetilist profiili ja tervisenäitajaid ning edastaks vajaduse korral hoiatuse. FOTO: Sille Annuk

Eesti tahab saada esimeseks riigiks maailmas, mille kogu rahva geneetiline informatsioon pole mitte ainult kokku kogutud ja läbi analüüsitud, vaid selle põhjal tehtud terviseriskide ennustused ka reaalajas patsientide ja arstideni jõuaks.

Tellijale Tellijale

Eesti on geenivaramu näol loonud maailmas ühe parima terviseriskide alusplatvormi ning rahvas loomulikult januneb geenidest mõjutatud haigustest teada saamise järele, nüüd on järg Taxify stiilis noorte vihaste tegijate käes, kes IT-lahenduse abil eluliselt vajaliku info inimesteni viiksid.

Lühidalt kokku võttes on puudu rakendus, mis neelaks endasse põhiinformatsiooni geeniavaramust, kombineeriks sellega inimese haigusloo, tema nutikellaga loetud sammud ja pulsinäitajad ning Rimi ostukorvi tervislikkuse ja looks selle põhjal inimestele tervikpildi nende terviseriskidest ja nõuannetest elamaks tervet ja nauditavat elu.

Tagasi üles
Back