Eestis esineb Google AI disainijuht

Tim Wantland

FOTO: Erakogu

Vähem kui kolme nädala pärast, 7. septembril toimub Tallinnas Kultuurikatlas veebidisainerite ja arendajate konverents Refresh, mille disainilaval astub üles ka Google AI disainijuht Tim Wantland.

Korraldajate teatel räägib Wantland intuitiivsest intelligentsist. Samal alaval jagavad disaini teemadel oma kogemusi ka Alex Potrivaev Intercomist ja Madis Lehtmets majutuskeskkonnast booking.com.

Refreshi konverents on suunatud tootejuhtidele, disaineritele ja front-end arendajatele, et nad saaksid kodumaa pinnal oma kogemusi jagada, inspiratsiooni ammutada ja üksteiselt õppida. Neljandat korda toimuva ürituse kavasse on sel aastal uuendusena lisandunud kuue esinejaga disainilava.

«Disaini olulisus tarkvaratoodete loomisel on juba nende nelja aastaga, mil Refreshi korraldanud oleme, drastiliselt muutunud. Mõni aasta tagasi sai startuppi edukalt ehitada ainult inseneridest koosneva tiimiga, täna kuulub disainer arendajate kõrval sellesse tuumikusse, keda esimesena värbama hakatakse,» rääkis korraldustiimi juht Janika Liiv.

Liiv tõi näiteks  tehnoloogiahiiu IBM’i – kui viis aastat tagasi oli seal iga disaineri kohta 72 programmeerijat, siis tänaseks on see suhe üks üheksale.

Konverents toimub 7. septembril Kultuurikatlas, esinejaid on 21 ja pärit on nad kümnest eri riigist, pealtvaatajaid on 700.

Tagasi üles