YouTube tuli välja imelihtsa, aga geniaalse uuendusega

YouTube'i ikoon

FOTO: DADO RUVIC / REUTERS

Eile teatas Google oma blogis uuest YouTube'i funktsioonist, mis hakkab näitama, kui palju aega veedavad vaatajad populaarses videovahenduse keskkonnas. 

Uut funktsiooni «Time Watched» (vaatamiste aeg – e.k) saab kasutada juba sellest nädalast, vahendab Gadgets360. Sellele pääseb ligi oma kasutajamenüü kaudu, kuhu on märgitud tänase, eilse, seitsme päeva ja keskmine videovaatamise tundide arv. 

Funktsioonile on juba lisandunud ka muid omadusi, näiteks on Google lisanud võimaluse piirata Youtube'is kulutatud tundide arvu, seadistades meeldetuletuse. Ka on nüüd võimalik seada piirang sissetulevatele teavitustele uute videode kohta.

Google on panustanud palju Youtube'i arendamisse. Varasemalt sel aastal avaldati Androidi kasutajatele funktsioon «Take a Break» (tee paus – e.k), millega saab videovaataja seadistada alarmi, millega video jääb pausile ning küsib vaatajalt, kas ta soovib edasi vaadata või rakenduse sulgeda.

Teine vaatajate digiheaoluga seotud muudatus, millega Google on hiljuti välja tulnud, annab vaatajale võimaluse piirata aega, mil rakendus saab talle teateid saata. Samuti on nüüd võimalus teadete heli vaigistada.

Pärast funktsiooni «Take a Break» avaldamist tõi Google välja ka võimaluse kasutada Androidi tarkvaraga elektroonilistel vahenditel tumedat tausta valge asemel. Sellega aidatakse vähendada kasutajate silmade koormust ning ennetada mõju nende unetsüklile.

Tagasi üles