Mobiilimaailmas üle pika aja midagi huvitavat: randmetelefon

Nubia Alpha

FOTO: Aivar Pau

Mobiilimaailm on juba hea mitu aastat olnud igav nagu öö, kus tootjad on kohendanud vaid juba teada-tuntud telefonide omadusi. Berliinis toimuval elektroonikamessil IFA näidati lõpuks ometi ka midagi täiesti pöördelist – kellana ümber randme keeratavat mobiiltelefoni.

Tõsi, Hiina tehnoloogiaettevõte Nubia on valmis saanud vaid seadme töötava prototüübi ning just seda IFA-l rahvale klaasi tagant näidatigi. Ettevõtte töötajad kinnitasid messil aga, et Nubia Alpha nime kandva randmemobiili tootmine algab veel selle aasta neljandas kvartalis.

Nubia Alpha

FOTO: Aivar Pau

Mobiili tehnilistest omadustest on teada seda, et see kasutab Nubia enda arendatavat painduva ekraani tehnoloogiat Flex. Loomulikult on see ümber randme väänatav ekraan puutetundlik, sellele saab äppe edasi-tagasi lohistada ja ekraani väljanägemist endale sobivaks muuta.

Lähedusandur teeb täpselt kindlaks, mispidi kasutajale ekraanil leiduvat kuvada. Loomulikult on seadmel 4G-tugi ja kaamera. Paraku ei osanud ettevõtte esindajad veel messil öelda, kui palju megapiksleid kaameral on.

Nubia näitas IFA-l ka tipptelefonidele omase tehnilise võimekusega tavalisi mobiiltelefone, näiteks kõigest 450 eurot maksvat mobiili Nubia Red Magicut, millel ülikorralikud mälu-, kaamera, kiibistiku ja tarkvaranäitajad. 8 GB RAM, 128 GB salvestusmälu, 24 MP kaamera, Android 8.1, Snapdragon 835 Soc.

Nubia red Magic

FOTO: Aivar Pau

Tagasi üles