R, 31.03.2023

Apple hakkab valmistama telesarju, kust puuduvad seks, vägivald ja poliitika

Rait Piir
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Hollywood
Hollywood Foto: Caro / Sorge / Caro / Sorge

Apple valmistub sisenema voogedastuse turule, et konkureerida Netflixi, HBO ja Amazoniga, kuid oma laitmatu brändi säilitamiseks ei taha nad valmistada mitte ühtegi telesarja, mis võiks selle väärtust kahjustada.

Apple korjab praegu tänu oma brändile kokku ligemale 80 protsenti globaalsel nutitelefonide turul liikuvast kasumist. Just sellel põhjusel tahab ettevõtte juhtkond, et nende meelelahutuse tootjad kõnniks Hollywoodis väga ettevaatlike sammudega. Apple tahab küll kõrge tooteväärtuse ja kvaliteediga sarju, kuid tegevjuht Tim Cook on produtsentidele teinud selgeks, et nendes sarjades pole kohta seksile, vägivallale, poliitikale ja isegi mitte roppudele sõnadele.

Apple'i jaoks on tegu mõnevõrra keerulise olukorraga, sest nii Netflix, HBO kui ka Amazon on kogunud suure osa oma tuntusest (ja kriitikute heakskiidust) just tänu telesarjadele, mis on süngema tooniga ja moraalselt hallid. Netflix, mis pani paljuski voogedastuse revolutsioonile aluse, sai näiteks algselt tuntuks oma sarjaga «Kaardimaja», mis käsitleb USA poliitika räpaseid telgitaguseid.

Kuna Apple on tarbekaupu müüv ettevõte, siis on nad väga tundlikud tarbijate pahameele suhtes. Kui näiteks Netflix riskib ainult sellega, et inimesed ei kasuta nende teenust, siis Apple'i puhul võib sarja peale vihane inimene otsustada, et ta ei osta näiteks ka nende telefone ja arvuteid.

Apple on oma esimeste telesarjade välja laskmise lükanud sellel aastal juba kaks korda edasi, sest juhid pole rahul programmi sisuga. Mõnede Apple'i allikate sõnul lükatakse sarjade välja laskmine tõenäoliselt edasi ka kolmandat korda. Cook ise ütles juulis USA meediale, et Apple pole veel valmis avaldama täpsemat infot oma Hollywoodi plaanide kohta.

Samas on Hollywood Apple'i äristrateegias keskse tähtsusega, sest toodete müüginumbrid aeglustuvad ja ettevõte panustab üha enam eri teenuste müügile, mille hulka kuuluvad näiteks App Store, mobiilimaksed, muusikateenus jne. Apple tahab nimelt, et telesarjad toetaks nende Apple TV rakendust, mille saaks omakorda siduda teiste teenustega nagu iCloud.

Allikas: WSJ

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Märksõnad
Tagasi üles