L, 26.11.2022

Video: Tele2 paneb töötajatele naha alla riskantse kiibi

Aivar Pau
, ajakirjanik
Video: Tele2 paneb töötajatele naha alla riskantse kiibi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 11

Tele2 paigaldas täna esimestele töötajatele naha alla kiibi, mis võimaldab ustest sisse pääseda, kappe avada ning printerit kasutada. Samas pole nende implantaatide kasutamine kuidagi sertifitseeritud ning puudub kinnitus nende ohutuses kandjate tervisele.

Esimesena lasi NFC kiibi enda pöidla ja nimetissõrme vahele paigaldada Tele2 Eesti tegevjuht Chris Robbins.

«Kiibi paigaldamine on muidugi vabatahtlik, aga lubasin enne teisi töötajaid enda peal testi ära teha. Midagi karta pole, pigem läheb elu mugavamaks ja seda muret pole enam kunagi, et uksekaart maha ununeks,» naeris Robbins.

Tele2s hakkab NFC nahaalune kiip esialgu asendama vaid praegust uksekaarti, millel on kõik kaardiga võrdväärsed võimalused. Kiibi kasutusvaldkond laieneb aga pidevalt ning soovi korral saab inimene sellele tulevikus programmeerida ka teisi funktsioone, alates auto käivitamisest kuni kodu ukseluku avamiseni.

Sarnast NFC-kiipi sisaldavad nii roheline bussikaart kui ka panga viipekaart.

Kiipe tootev ettevõte Dangerous Things märgib oma veebilehel, et nende kasutamine saab toimuda vaid inimeste enda riskil, kuna kiibid pole läbinud ühtegi riiklikult tunnustatud testi ega saanud ühtegi sertifikaati.

Kiibitud inimesi on Ülemiste linnakus, kus Tele2 uus töökodu asub, juba kolmes nimekas ettevõttes ja tehnoloogia töökindlus on igati testitud.

Esimesena kiibi saanud Ülemiste City arendaja Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul on ta ise kiipi juba üle aasta kandnud, samuti pool tema meeskonnast.

«See teeb tööelu tõepoolest väga palju mugavamaks, seetõttu pakume seda ka oma klientidele teenusena. Ootame pikisilmi, et tehnoloogiaettevõtted, aga miks mitte ka meie linnaku värskeim liituja Tele2 arendaks tehnoloogiat edasi ja saaksime kiipidele uusi mugavusteenuseid juurde. Tehnoloogiliselt võiks ju sarnast kiipi koostöös finantsasutustega kasutada pangakaardina või koostöös riigiga suisa ID-kaardina,» lisas Nõlvak.

Märksõnad
Tagasi üles