FOTO: Shutterstock

Moodsad töötamise viisid annavad paljudele võimaluse korraldada elu nii, et tööd ei pea tegema ühes kindlas kohas. Kui töö iseloom seda võimaldab ja on olemas sobiv tehnika, siis tõesti pole piiranguid, kus töötada. Ainus eeldus on, et elekter võiks olemas olla. Ilma selleta läheks keeruliseks üle kümne tunni töötamine. Panime kokku listi komponentidest, millega saab töö tehtud nii Frankfurti lennujaamas kui ka Saaremaa praamil, rääkimata kodust, kirjutab Hardi Keerutaja tehnoloogiaportaalist Digitark. 

Mida on vaja selleks, et teha tööd kohtumisel, auto tagaistmel või kodukontoris?

Internet

Kui internetti pole väga suurtes kogustes vaja, võib piisata telefoni hotspot’ist. Muul juhul on mugavaks lahenduseks väike ja kerge kaasaskantav ruuter, näiteks Huawei E5577S, mis võimaldab andmesidekiirust kuni 150 Mbit/s ja mahub taskusse. Kui on vajadus suuremate kiiruste järele, sobib hästi Huawei ruuter B525 4G, mis taskusse ei mahu, kuid lubab kuni 300 Mbit/s kiirust.

Näiteks Telia annab äriklientidele 1,49 euro eest kuus lisa SIM-kaardi, mida kasutada taskuruuteris, tahvelarvutis või sülearvutis ning mis annab võimaluse tööasju ajada ühtemoodi mugavalt nii Eesti metsade vahel kui ka Euroopa teises otsas.

Loe täpsemalt internetimahu jagamise kohta

Sülearvuti

Seda võib asendada ka lauaarvuti, kui töö on kindlaks perioodiks koondunud ühte kohta, näiteks kodukontorisse. Palju saab ära teha ka ainuüksi tahvelarvuti ja klaviatuuriga. Misiganes seadet ka ei kasutaks, peaasi, et aku peaks vähemalt kümme tundi.

Loe edasi Digitargast. 

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!